F1.sk F1.sk

Potvrdené: Räikkönen po sezóne vo Ferrari končí!
zdroj: Ferrari

Potvrdené: Räikkönen po sezóne vo Ferrari končí!

Scuderia Ferrari potvrdila špekulácie posledných dní: Kimi Räikkönen v tíme po sezóne skončí.

"Scuderia Ferrari oznamuje, že na konci sezóny 2018 Kimi Räikkönen opustí svoju súčasnú pozíciu," stojí v aktuálnom tlačovom stanovisku, pod ktorým je podpísaný šéf Ferrari Maurizio Arrivabene.

Líder červeného zoskupenia okrem toho zdôraznil, že Kimiho prínos tímu treba vnímať jednak v rovine jazdca, ale jednak v rovine ľudských kvalít: "Zohral rozhodujúcu rolu pri tímovom raste a súčasne to bol skvelý tímový hráč."

"Ako majster sveta vo farbách Scuderie Ferrari navždy bude súčasťou tímovej histórie a rodiny. Kimimu za toto všetko ďakujeme a tak jemu, ako aj jeho rodine, želáme úspešnú budúcnosť," dodal Arrivabene.

Kimi Räikkönen začal svoju kariéru ešte v roku 2001 v tíme Sauber. S výnimkou rokov 2010 a 2011 bol v športe nepretržite a vybojoval dvadsať víťazstiev. Okrem toho pri jeho mene nájdeme aj osemnásť pole positions, 46 najrýchlejších kôl v pretekoch a celkovo sto pódií.

Okrem Sauberu sme ho registrovali aj v McLarene (2002 až 2006), Ferrari (2007 až 2009), Lotuse (2012 a 2013) a aktuálne opäť vo Ferrari (od 2014).

Ferrari po malej chvíli potvrdilo, že Räikkönenovo miesto zaujme Charles Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk