F1.sk F1.sk

Video: Fenati pobúril motocyklovú scénu, súperovi stlačil brzdu
zdroj: Moto2

Video: Fenati pobúril motocyklovú scénu, súperovi stlačil brzdu

V motocyklovej sérii Moto2 sme boli počas víkendu svedkami neuveriteľného okamihu. Romano Fenati v nedeľných pretekoch v San Marine morálne zlyhal; v hneve na svojho talianskeho krajana Stefana Manziho sa k nemu na rovinke priblížil a stlačil mu brzdu.

Fenati okamžite videl čierne vlajky a následne dostal zákaz štartu v dvoch nasledujúcich podujatiach. Nie každému sa to však pozdáva.

"Na motocykli by nemal súťažiť už nikdy," povedala jedna z hviezd MotoGP Cal Crutchlow. "Mal sa vrátiť do garáže a jeho tím ho mal odtiaľ hneď vykopnúť. Motocyklovému pretekárovi toto jednoducho nemôžete spraviť, už aj tak dosť riskujeme naše životy."

Manzi všetko ustál bez väčších problémov, ale mohlo to dopadnúť mimoriadne zle. Tento počin bol pritom odplatou za predchádzajúci kontakt, po ktorom skončili obaja jazdci mimo trate a stratili niekoľko pozícií.

U Fenatiho to pritom nebola prvá takáto udalosť: pred GP Argentíny 2015 ešte v sérii Moto3 kopol Fína Niklasa Aja (video nájdete nižšie, pozn. red.). V roku 2016 ho zasa z disciplinárnych dôvodov prepustil jeho tím Sky Racing Team VR46, ktorý vlastní Valentino Rossi.

Doplnené:

Následne sme sa dozvedeli správu o tom, že tím Marinelli Snipers Fenatiho s okamžitou platnosťou prepustil a ospravedlnil sa fanúšikom.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk