F1.sk F1.sk

Ferrari si nemôže nechať ujsť takéto príležitosti, prizvukuje Villeneuve
zdroj: Pirelli Motorsport

Ferrari si nemôže nechať ujsť takéto príležitosti, prizvukuje Villeneuve

Jacques Villeneuve krátko pred pretekmi hovoril o tom, že pre Sebastiana Vettela budú veľkou šancou dotiahnuť sa na Lewisa Hamiltona. Že sa Vettelovi darí takéto príležitosti vyhadzovať von oknom, sme sa presvedčili už v prvom kole. Villeneuve verí, že Ferrari si podobné pošmyknutia nemôže dovoliť o to viac, že ich auto je momentálne v štartovom poli najlepšie.

"V posledných štyroch pretekoch mali najlepšie auto, no vyhrali len jedny," nestačí sa čudovať percentuálnej úspešnosti Ferrari Jacques Villeneuve, ktorý počas víkendov pôsobí ako komentátor francúzskeho Canal+. "Je to otravné, pretože nevyužili výhodu v momentoch, kedy to vyzerá tak, že Hamilton je v problémoch. Takéto šance nemôžete zahodiť. Ferrari je síce lepšie, ale nie je mimo dosah."

Villeneuve sa pozrel aj na tímovú réžiu Mercedesov, ktoré použili Valtteriho Bottasa na to, aby pribrzdil Kimiho Räikkönena. Hamilton dokázal päťsekundovú stratu hravo zmazať. O zvyšok sa postarali pneumatiky.

"Spôsob, akým sa toto víťazstvo zrodilo, je sklamaním. Pre Mercedes to nie je dobré víťazstvo. Tímová réžia je fajn, ale toto bolo až príliš," myslí si majster sveta z roku 1997. "Rozhodli sa zničiť preteky svojmu rivalovi tým, že použili tímového kolegu. Požiadali ho o to vo vysielačke a potom povedali Hamiltonovi, že mu Bottas vpredu pomáha."

"To je priveľa informácií. Bottasa takto využili v posledných pár pretekoch. Nastal čas, aby to Ferrari začalo hrať rovnako," dodal Villeneuve.

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk