F1.sk F1.sk

Di Resta a Hill Vettela nešetria, ale: Na Räikkönenovom mieste by nezlyhal
zdroj: Pirelli Motorsport

Di Resta a Hill Vettela nešetria, ale: Na Räikkönenovom mieste by nezlyhal

Veľká cena Talianska dopadla pre Ferrari katastrofálne. Kritika sa valí na všetkých; na Kimiho Räikkönena za to, že nedokázal udržať vedenie a dostatočne manažovať svoje pneumatiky, na Sebastiana Vettela za to, že hneď v prvom kole zahodil kopu majstrovských bodov, no a do tretice na Ferrari. Paradoxne za to, že nevyužilo tímovú réžiu, keď mohlo. Damon Hill a Paul di Resta sa zamýšľajú nad kvalitou pilotov Scuderie.

Sebastian Vettel disponuje najlepším balíkom, ktorý funguje prakticky na každej trati. Kopí však chyby. Ak ani s takým dobrým autom nedokáže získať titul, vyvstane tu otázka, či je pre Scuderiu skutočne tým správnym lídrom.

"Myslím si, že je vo veľmi povážlivej situácii," hovoril počas priameho prenosu Sky Sports F1 Damon Hill. Nebyť viacerých Vettelových chýb a Ferrari aj samotný Nemec mohli s prehľadom viesť oba šampionáty. "O jeho schopnostiach niet pochýb, ale má tieto výpadky, ktoré sú pre Ferrari v šampionáte mimoriadne drahé."

Ferrari má na druhej strane garáže skúseného Fína, ktorého budúcnosť je však neistá. Podľa Hilla oprávnene. "Potom je tu Kimi. Ako vyzerá Kimiho budúcnosť? Videli sme, že nevedel za sebou udržať Lewisa. Charles Leclerc by to možno dokázal."

Kimi Räikkönen
Ferrari

Za pravdu dal majstrovi sveta z roku 1996 Paul di Resta. Ten sa domnieva, že keby bol v Räikkönenovej pozícii Vettel, tak by Hamiltonove útoky dokázal ustrážiť podobne, ako to dokázal na iných veľkých cenách v tomto roku.

"Nemyslím si, že by prišiel o prvenstvo. Vedel by si postrážiť pneumatiky o čosi lepšie už len preto, že to má viac pod kontrolou," zdôraznil di Resta. "Ak sa pozriete na Silverstone, vidíme, že Bottasa dokázal lepšie kontrolovať." Hill pritakáva: "Po tej chybe, ktorú spravil na štarte, si myslím, že bol v pretekoch rozumnejší."

Ferrari, ktoré je uplatňovaním tímovej réžie preslávené, sa ju v Taliansku rozhodlo nevyužiť. Mercedes sa jej — aspoň podľa vyjadrení vedenia — snaží brániť. V Taliansku sa ale neokúňal a jasne stavil na Lewisa Hamiltona. Mnohí odborníci z padoku to vnímajú ako kvalifikačnú chybu Scuderie, ktorá nielen, že prišla o drahocenné body v šampionáte, ale Hamiltonovi darovala aj psychologickú výhodu.

Lewis Hamilton a Valtteri Bottas
Mercedes

"Tento šampionát je ešte dlhý a možno sa do toho dostane," vidí istú nádej pre Vettela di Resta. "Teraz je však frustrovaný — dokonca aj Bottas je. Je tu určite pár sklesnutých ľudí a Hamilton je na koni."

Hill vidí jedno riešenie. "Možno by potreboval psychológa Romaina Grosjeana, alebo kohokoľvek, ku komu Romain chodí," zažartoval. "V tomto športe je veľa trestov psychologických. Musí na tom popracovať."

"Ak chce Hamiltona poraziť, mal by začať zbierať body a vyhýbať sa chybám v prvom kole. Očakávam však, že sa Vettel v Singapure vráti v bojovnom duchu. Vieme, že Ferrari tam zvykne mať dobrú výhodu," dodal 32-ročný bývalý pilot Force Indie.

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk