F1.sk F1.sk

Stroll bol s autom konečne spokojný, bol z toho postup do Q3
zdroj: Williams

Stroll bol s autom konečne spokojný, bol z toho postup do Q3

Williamsu sa v Monze podaril nevídaný kúsok. Vo väčšine pretekov ich pozorujeme pohybovať sa na pozíciách, ktoré majú od postupu do tretej časti kvalifikácie ďaleko. V sobotu však všetko do seba "zapadlo" a Strollovi so Sirotkinom to dovolilo ukázať viac zo svojich schopností.

"Som veľmi prekvapený," priznal po kvalifikácii Lance Stroll, ktorý vyštartuje z desiatej priečky. "Toto by som pred kvalifikáciou nepredpokladal. Očakával som Q2. Odviedli sme dobrú robotu, že sme sa do Q2 dostali, ale keď som sa pozeral na tréningy, o tretej kvalifikácii som vôbec nepremýšľal. Tento šport je plný prekvapení. Pôjdem chlapcov vyobjímať. V prilbe som sa chechtal."

Nedostatky Williamsu sú v Monze o čosi menej viditeľné. Kanaďanovi však nepomohlo len to, ale aj správne nastavenia, s ktorými sa konečne cítil byť v aute viac ako doma.

"Medzi mnou a autom bola dobrá chémia, cítil som sa v ňom fajn. To zafungovalo. Zajazdil som dobré kolo, zviezol som sa v zákryte… Auto dnes bolo najlepšie za dlhú dobu. Keď všetko do seba zapasuje, aj výsledky sa začnú ukazovať. Je to skvelý pocit, keď ako pilot hľadáte každú drobnú desatinku a vybudujete si s autom vzťah." Inokedy by na dosiahnutie podobného výsledku musel hľadať aj celé sekundy.

Lance Stroll
Williams

Nie je žiadnym tajomstvom, že Lance Stroll by mal zmeniť sedačku Williamsu za Force Indiu, otázne je len to, kedy sa tak stane. Verejnosť sa na tento prestup pozerá ako na zaplatený.

Potešilo ho to, že ľuďom ukázal svoje kvality v aute, ktoré mu lepšie sedí? "Nepretekám pre takéto dôvody, veci chcem dokazovať sebe. Nie som tu na to, aby som každému ukazoval, čo dokážem."

Strolla v nedeľu čaká ťažká úloha, a teda pokúsiť sa skončiť na bodoch. "Určite to bude výzva. Spravím to tak, aby bolo moje auto čo najširšie. Budeme v tej skupinke, čo je tento rok dosť nezvyklé. Teším sa na to."

Sergej Sirotkin bude štartovať priamo za ním z dvanástej priečky.

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk