F1.sk F1.sk

Mercedesu nevadí, že Whiting povolal safety car na trať tak neskoro (VIDEO)
zdroj: Mercedes

Mercedesu nevadí, že Whiting povolal safety car na trať tak neskoro (VIDEO)

Sebastian Vettel vedel, že ak sa mu po štarte Veľkej ceny Belgicka nepodarí dostať pred Lewisa Hamiltona, ďalšiu veľkú šancu na to bude mať na rovinke Kemmel pred piatou zákrutou.

Prvá alternatíva mu nevyšla. Hamilton ostal na prvom mieste a v tom sa zdalo, že Vettelovi nevyjde ani druhý plán. V prvej zákrute sa totiž zrodila nepríjemná havária a na prvý pohľad bolo zrejmé, že bude potrebný výjazd safety caru.

Ak by riaditeľ pretekov Charlie Whiting konal rýchlo, mohol Vettelovi útok na Hamiltona znemožniť. Napokon však s verdiktom dosť otáľal a Nemec sa stihol dostať pred svojho majstrovského súpera. Stalo sa tak práve na spomínanej rovinke.

Nevládne preto v Mercedese hnev?

"Čas, ktorý na to potrebovali, bol celkom normálny," upokojil situáciu hlavný inžinier Mercedesu pre dianie na trati Andrew Shovlin. "Potrebujú totiž určitú chvíľu na to, aby sa pozreli na incident a pochopili, či to dokážu zvládnuť pod žltou vlajkou alebo je potrebná fáza virtuálneho bezpečnostného auta, prípadne potrebujeme klasický safety car."

"Okrem toho tu išlo aj o to, že všetky autá, ktoré ostali v pretekoch – vrátane Lewisa a Vettela – už miesto incidentu prešli. Neexistovalo teda žiadne nebezpečenstvo a je celkom normálne, že si dopriali ešte malú chvíľu a všetko posúdili," dodal Shovlin.

Viacero zaujímavých názorov z kuchyne Mercedesu nájdete v priloženom videu.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk