F1.sk F1.sk

Stroll si nemyslí, že je horší ako Ocon: Chce viac uznania
zdroj: Williams

Stroll si nemyslí, že je horší ako Ocon: Chce viac uznania

Lance Stroll by mal v blízkej budúcnosti prestúpiť z Williamsu do Force Indie. Zdá sa, že v Monze sa tak ešte nestane; v tímovom preview Williamsu pred VC Talianska sú totiž Strollove vyjadrenia.

V Singapure by však už mohol nahradiť Estebana Ocona a nemyslí si, že je horší ako on. "Moje výsledky a to, čo som v minulosti odviedol, by mali byť o niečo viac uznávané," skonštatoval Stroll. "Je to veľmi trpké."

"Niekedy je to takto aj vo futbale: niektorý hráč môže mať potenciálne väčšie schopnosti ako druhý, ale situácia sa vyvinie tak, že hrá v biednom klube. Nuž a ten druhý, ktorý nemá až také schopnosti, dostane poriadny plat a hrá v lepšom klube."

"Nebudem tvrdiť, že tento systém nie je vždy nevyhnutne férový, ale zaslúžim si viac, ako len to, aby sa v mojej súvislosti vždy spomínali peniaze. Ani tie nie sú len od môjho otca, veď okrem neho ma podporujú aj JCB, Canada Life a Bombardier," pripomenul Kanaďan.

Stroll v priebehu belgického víkendu zachytil Oconove slová, ktorý sa priamo pred kamerami rozprával so Sebastianom Vettelom. Potvrdil, že čoskoro príde o miesto, lebo niekto si ho kúpil.

"Keďže môj otec kúpil tento tím, tak z neho možno môže spraviť omnoho lepšiu a konkurencieschopnejšiu stajňu. Z môjho pohľadu to nie je vekľké negatívum."

"Z Estebanovho pohľadu sa veci spustili smerom ku mne preto, lebo môj otec je zapojený vo Force Indii," hovoril ďalej Lance Stroll. "Ak ma vezme do Force Indie, je to jeho voľba. Chápem, že z pohľadu Estebana to nemusí znieť skvelo alebo férovo. Ja si však podľa mňa zaslúžim väčšie uznanie za výsledky, ktoré som dosiahol."

Dodajme, že Lance Stroll vyhral v roku 2016 európsku F3 so ziskom 507 bodov, druhý Maximilian Günther ich mal "len" 320. Stroll vyhral trinásť z posledných 22 pretekov ročníka, okrem toho bol päťkrát druhý, raz štvrtý a trikrát vypadol.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk