F1.sk F1.sk

Berger: Mick odrazu ukazuje schumacherovské gény
zdroj: Mick Schumacher/Twitter

Berger: Mick odrazu ukazuje schumacherovské gény

Mick Schumacher dlho nepodával celkom optimálne výkony a keď v 44 pretekoch po sebe nezvíťazil, začali narastať obavy, či na to vôbec má. Odrazu sa však chytil, z posledných siedmich pretekov vyhral tri, raz skončil tretí, dvakrát piaty a raz vypadol.

Počas nedávneho víkendu v Misane získal až 50 bodov, čo je jeho najlepší víkend vôbec. Aj tri podujatia pred koncom ročníka je v majstrovskom boji a 36-bodová strata na Dana Ticktuma nie je nezmazateľná. Veď ho čaká ešte deväť pretekov.

"Prvé víťazstvo človeka jednoducho oslobodí," povedal bývalý pretekár F1 Timo Glock pre Auto Bild Motorsport. "Dúfam, že si tento rozbeh dokáže zachovať. Ak bude takto pokračovať, tak bude môcť prehovoriť do boja o titul."

"Chlapec odrazu ukazuje schumacherovské gény a vyhráva preteky," pridal svoj pohľad Gerhard Berger. "Vyvíja sa a ukazuje svoje kvality. Dúfam, že to bude takto pokračovať. Všetky dvere má otvorené. Keď Mick nejakým spôsobom pokračuje v šľapajách svojho otca, tak má z toho každý radosť."

Schumi mladší musel zabrať hlavne v kvalifikácii. Na túto časť víkendov doplácal, pretože v pretekoch bol veľmi dobrý.

"Je to tak, v pretekoch je veľmi silný," povedal šéf jeho tímu Prema René Rosin. "Či už na štarte, v prvom kole i v tom, ako sa správa. Vždy je veľmi rozumný a práve v prvých kolách sa preteky rozhodujú."

Ale prečo trvalo čakanie na víťazstvo tak dlho? "Nemá to žiadnu špeciálnu príčinu. Konkurencieschopný bol od prvých pretekov. Mal aj smolu, pridali sa chyby tímu či jeho chyby. Nedosiahol tak výsledky, ktoré boli možné. Bol som si istý, že po sérii dobrých výsledkov už dokáže jazdiť konštantne vpredu a teraz to ukazuje," dodal Rosin.

Najnovšie z kategórie: Gerhard Berger

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk