F1.sk F1.sk

Video: Najlepší pohľad na to, ako Leclercovi pomohla svätožiara
zdroj: TASR/AP

Video: Najlepší pohľad na to, ako Leclercovi pomohla svätožiara

Po štarte Veľkej ceny Belgicka sa zrodila veľmi nepríjemná havária. Fernando Alonso po náraze Nica Hülkenberga nekontrolovateľne preletel cez monopost Charlesa Leclerca, na ktorého svätožiare ostali veľké stopy po poškodení.

Najviac nám následne ukázal spomalený záber z palubnej kamery Brendona Hartleyho, ktorý bol vo vnútornej strane zákruty. Z neho je vidieť, že točiaci sa Alonsov monopost by pravdepodobne trafil Leclercovu hlavu. Posúďte sami...

(niekoľko reakcií pridávame v nižšej časti článku pod videom)

Reakcie na úlohu svätožiary pri belgickej nehode:

Nico Rosberg, majster sveta z roku 2016: "Teraz môžeme ukončiť diskusie o svätožiare. Bude zachraňovať životy!"

Max Chilton, bývalý pretekár: "A niekto si naďalej myslí, že pretekárske autá by ju nemali mať. Ak by sme ju nemali, tak sme mohli prísť o ďalší fantastický talent."

Chris Medland, novinár: "V nedeľu sme ľahko mohli prísť o jeden z najväčších talentov F1, ale ľudia, ktorí neriskujú svoje životy, sa snažia dokázať, že hlavu by mu to minulo o 1 milimeter, takže svätožiara podľa nich nebola potrebná. Veľmi sa mi páčili autá bez nej, ale život si cením viac."

Števo Eisele, komentátor: "Svätožiara je ohyzdná a bol som jej veľký odporca, ale včera nespochybniteľne zachránila život Charlesovi Leclercovi. V spomalenom zábere jasne vidieť, že nebyť systému HALO, tak by Alonsov 820-kilogramov ťažký McLaren dopadol rovno na Leclercovu hlavu!"

Tomáš Richtr, komentátor: "Pôjdem s tým trochu proti prúdu, ale ja osobne si nemyslím, že by Charles Leclerc bez svätožiary utrpel zranenia alebo prišiel o život. Myslím si však, že so svätožiarou by medzi nami naďalej bol Jules Bianchi."

Ross Brawn, technický odborník: "Súhlasím s tým, čo povedal technický riaditeľ FIA Charlie Whiting. Musíme si počkať na to, kým bude nehoda poriadna rozanalyzovaná a potom môžeme stanoviť definitívne závery."

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk