F1.sk F1.sk

Hamilton: Teraz už nemôžeme blafovať
zdroj: TASR/AP

Hamilton: Teraz už nemôžeme blafovať

Nebyť Vettelovej chyby v Nemecku a mohol byť už pomerne pohodlne usadený v čele šampionátu a ísť do posledných pretekov s najlepšími vyhliadkami na zisk titulu. Rozdiel medzi ním a Lewisom Hamiltonom je momentálne sedemnásť bodov v jeho neprospech, no ani to Brita veľmi neupokojuje. Ferrari spravilo veľký pokrok. Hamilton tvrdí, že Mercedes si už nemôže dovoliť "blafovať".

"Prirodzene, že nám to robí starosti," povedal po pretekoch v Spa Lewis Hamilton, ktorý na Vettela stratil jedenásť sekúnd. "Každý sa na tlačových konferenciách pýta, že kto si myslím, že je rýchlejší. Či ja alebo Ferrari? Oni majú rýchlosť a nad nami už nejaký ten čas výhodu."

"V posledných dvoch pretekoch pred týmito sme odviedli lepšiu prácu, aj keď oni mali lepšie autá. Keď však hráte karty a blafujete, môžete to robiť len istý obmedzený čas predtým, ako si váš súper uvedomí, že to robíte," tajomne odkázal Hamilton.

Úradujúci majster sveta nie je v najlepšej pozícii, no to ho ešte nevyraďuje z boja. Bude stačiť, aby Ferrari zakoplo podobne ako už mnohokrát v posledných dvoch sezónach.

"Na niektorých pretekoch ich stále budeme môcť poraziť, no ešte neviem, ktoré to budú. Posúvame sa vpred a dostaneme ešte nejaký výkon. Určite sa však aj oni posunú, takže nedá sa predpovedať, čo sa udeje," zamýšľal sa štvornásobný majster sveta. "Musíme na to stále tlačiť. Svojim chlapcom naozaj verím. Vzostupy aj pády zažívame spoločne. Nemôžeme vyhrať všetky preteky, no nasledujúca séria niečo napovie. Najbližšie dvoje či troje preteky ukážu, či budú vedieť udržať taký výkon."

"Keby sme boli v šampionáte zarovno alebo za nimi, bolo by to bolestivejšie. No rozhodne sme tento rok spravili menej chýb. Musíme to takto udržať, lebo niečo to prinesie." Hamilton nestratil dôveru v schopnosti strieborných šípov. "Myslím si, že silu máme, sme aj konzistentní. V tom chceme pokračovať. Nevieme povedať, či bude treba celý balík — sto percent — na to, aby sme ich prekonali. Sebastian podal dobrý výkon a nespravil žiadne chyby. Bola to skvelá práca, nuž my ho musíme dostávať pod tlak."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk