F1.sk F1.sk

Aké pokroky robí McLaren? Vandoorne sa obáva, že žiadne
zdroj: McLaren

Aké pokroky robí McLaren? Vandoorne sa obáva, že žiadne

Pod Stoffelom Vandoornom sa stolička začína poriadne otriasať. Veľký prestupový kolotoč zväčšuje tlak na všetkých pretekárov, ktorí ešte nemajú zmluvu pre budúcu sezónu. Vandoorne by mal ukázať, že vie podávať dostatočne dobré výkony na to, aby v McLarene mohol zostať. S tohotoročnou technikou z Wokingu to však nepôjde. Belgičan je zúfalý; McLaren vraj tento rok nerobí vôbec žiadne pokroky.

V kvalifikácii skončil úplne posledný a z McLarenu toho oveľa viac nedostal ani Alonso, ktorý rovnako vypadol už v Q1. Preteky boli podobne biedne. Vandoorne do cieľa dorazil ako posledný klasifikovaný pretekár. Na oranžový tím sa výkonnostne začína doťahovať aj Toro Rosso s pohonnou jednotkou Hondy.

"Je ťažké mať ešte horší víkend. Vidíme, že naše výkony majú ďaleko od dobrých," znela reakcia Stoffela Vandoorna. "Nemáme na to ani poriadne vysvetlenie. Skutočnosť je taká, že od začiatku roka sme v porovnaní s ostatnými nedosiahli žiadne zlepšenie."

Renault výkonnostne zaostáva za Ferrari a Mercedesom, no práve nevyladená aerodynamika McLarenu zasadzuje Alonsovi s Vandoornom zdrvujúci úder. McLaren v kvalifikácii strácal 2,3 sekundy, čo je o sekundu viac ako v minulom roku.

Fernando Alonso
McLaren

Problémy McLarenu vraj spočívajú aj v tom, že sa na začiatku roka prerátali pri rozložení prevodových stupňov. Kvôli tomu v Belgicku narazili na obmedzovač príliš skoro.

"Neskrývame, že prežívame ťažký rok," hovoril športový riaditeľ stajne Gil de Ferran. "Je to náročné auto a hlavne tento víkend odhalil množstvo našich slabín — hlavne v rýchlosti na rovinkách. Auto malo aj iné problémy, ale toto je ten veľký, ktorý tu bol očividný."

McLaren bude musieť pretrpieť ešte jedno podujatie, a teda rovinkami prepchatú Veľkú cenu Talianska. Potom snáď prídu lepšie časy. "Tento víkend nás toho veľa nepovzbudilo. Neboli to zrovna najkrajšie preteky. Monza bude opäť ťažká, je to okruh s množstvom roviniek. Uvidíme. Možno v závere roka prídu nejaké príležitosti získať body. Napríklad v Singapure."

Najnovšie z kategórie: Stoffel Vandoorne

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk