F1.sk F1.sk

Ericsson po súboji s Hartleym: Honda nemá až taký zlý motor
zdroj: TASR/AP

Ericsson po súboji s Hartleym: Honda nemá až taký zlý motor

Súboj Marcusa Ericssona a Brendona Hartleyho oživil druhú polovicu pretekov v Belgicku. V rámci dvoch kôl si dvojica vymenila pozície hneď štyrikrát. Keď sa totižto jeden dostal dopredu, ten druhý využil DRS a miesto získal späť. Rodák zo švédskej Kumle si to poriadne užil. Súboj to bol "tvrdý, ale férový".

"Boli to dosť dobré preteky. Mal som fajn štart a aj slušné prvé kolo. Vyhol som sa akýmkoľvek problémom. Potom som sa zabavil pri pár súbojoch s Williamsami a v neskorších fázach s Toro Rosso," sumarizoval svoje preteky Marcus Ericsson. "Boli to dobré súboje. Problémom je však to, že keď niekoho predbehnete, on okamžite dostane DRS a ľahko vás predbehne späť. Trochu sme sa povymieňali, ale nakoniec sme to zvládli."

"Brendon je mojím dobrým priateľom zo starých čias, takže sme vedeli, že môžeme bojovať tvrdo, ale férovo. Bolo fajn užiť si s ním pár momentov koleso na koleso," skonštatoval Ericsson, ktorý má v útrobách svojho Sauberu výkonnú pohonnú jednotku Ferrari.

Hartley sa musel uspokojiť s Hondou, no Ericsson trvá na tom, že až taký veľký hendikep to nebol. "Motor Hondy nie je zlý. V prvej zákrute som ho predbehol dvakrát, ale vždy ma na rovinke za Eau Rouge dostal, takže určite nie je až taký zlý."

Pre Ericssona to boli dobré preteky a stiahol aj bodový náskok Charlesa Leclerca, hoci Monačan nemal šancu odpovedať. Leclerc ho porazil aspoň v kvalifikácii, no v tomto smere Švéd dlhodobo zaostáva. Potešilo ho teda, že mu na jeho skalp chýbala len desatinka.

"Mám pocit, že posledných pár víkendov to už bolo lepšie. Je to hlavne o kvalifikáciách, kde býva veľmi, veľmi silný. V pretekoch sme si obyčajne vyrovnaní," myslí si účastník 89 veľkých cien. "Samozrejme, keď vyštartujete o tri, štyri či päť priečok nižšie, tak ide o veľký rozdiel v takom tesnom strede poľa."

"Preto som posledné víkendy spokojný s dosiahnutými pokrokmi v kvalifikáciách. Prekonal som ho v Maďarsku a tu v sobotu bola medzi nami len desatinka. Musím takto pokračovať, pretože to je kľúčom pre druhú polovicu sezóny," dodal Ericsson.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk