F1.sk F1.sk

Hartley sa obetoval a Gaslymu držal súperov od tela (+VIDEO)
zdroj: Pirelli Motorsport

Hartley sa obetoval a Gaslymu držal súperov od tela (+VIDEO)

Pierre Gasly získal v Belgicku deviatu priečku a Toro Rosso zas dva cenné body. Podarilo sa to aj s istou pomocou zo strany Brendona Hartleyho. Ten natiahol svoj prvý stint najviac zo všetkých a odrážal útoky pretekárov, ktorí už stihli prezuť.

Keď sa za Hartleyho dostal jeho kolega, s jeho predbehnutím nemal žiadny problém. Novozélanďan ho v podstate pustil pred seba. "Dávalo to zmysel," povedal Brendon Hartley, ktorý už aj tak nemal šancu na zisk bodov. "Nechali ma na trati čo najdlhšie, aby druhé auto získalo nejakú výhodu. Moje preteky boli stratené už po prvej zákrute, keď som za Danielom (Ricciardom) stratil tri priečky."

Hartley sa napokon ocitol za Williamsami Sergeja Sirotkina a Lanca Strolla. Dôležitejšie však bolo to, že sa za ním vynoril Marcus Ericsson, ktorý predstavoval pre Gaslyho potenciálnu hrozbu. So Švédom zviedol dlhý boj a obral ho o viac ako dve sekundy. "Spravil som maximum, aby som ho zabrzdil. Vedel som, že toto bude pre tím najlepšie."

Gasly mal vďaka tomu už sedemsekundový náskok a mohol sa trochu uvoľniť. "Vždy je dobré, ak máte za sebou priestor, pretože potom na vás nie je vyvíjaný žiaden tlak." Verí však, že by situáciu zvládol aj bez Hartleyho pomoci. "Pozíciu by som udržal i bez neho, ale bolo to od Brendona pekné."

Pre Toro Rosso to boli pozitívne preteky, veď aj napriek slabšej pohonnej jednotke sa podarilo skončiť na bodoch. "Fakt, že sme v kvalifikácii zostali len tesne za prvou desiatkou a v pretekoch sme skončili na deviatom mieste, predčil naše očakávania," hovoril mladý Francúz, z ktorého bude od budúceho roka pretekár Red Bullu. "Keď som vyšiel z boxov, bol som 2,5 alebo tri sekundy za Magnussenom. To bolo naozaj dobré." Haas však išiel na mäkkej zmesi naozaj rýchlo a Gaslymu ušiel.

Tím z Faenzy sa teraz môže tešiť z toho, že v Pohári konštruktérov získal pozíciu k dobru vďaka stratám Force Indie. Otázkou však je, ako dlho im táto radosť vydrží? "Bude to ťažké, ak zopakujú to isté aj v Monze, môžu nás predbehnúť už po dvoch pretekoch. Pre tím bude dôležité ich udržať za nami. Po Monze však prídu trate, ktoré nám sedia viac. Tam s nimi azda budeme vedieť bojovať," dodal Gasly. Toro Rosso má na konte 30 bodov, Force India osemnásť.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk