F1.sk F1.sk

Whiting: Ešte je skoro hovoriť, že svätožiara Leclerca ochránila
zdroj: Sauber

Whiting: Ešte je skoro hovoriť, že svätožiara Leclerca ochránila

Auto Fernanda Alonsa zanechalo na svätožiare Charlesa Leclerca veľkú čiernu značku. Mnohí sa preto domnievajú, že Monačana ochránila pred nárazom do hlavy. Charlie Whiting sa však pri vyjadreniach nechcel nechať uniesť. Tvrdí, že na takéto hodnotenia je ešte stále priskoro, hlavne preto, že nemáme k dispozícii zábery, ktoré by jednoznačne potvrdili, že Leclercovi hrozilo nebezpečenstvo.

"Ešte je priskoro na hodnotenia," uviedol Charlie Whiting. "Vysokorýchlostná kamera nám toho veľa nepovie, pohľad z palubnej kamery, ktorý sme doteraz videli, tiež nie je veľmi jasný."

"Jasné sú však výrazné šmuhy na pneumatike a na svätožiare. Spravili sme veľa fotografií a naši výskumníci budú zajtra ráno kontaktovať Sauber, aby sme si potom, čo dajú dole svätožiaru, boli istí tým, že všetky úchytné body a skrutky sú v dobrom stave a čo je dôležitejšie, že nie sú zdeformované," avizuje pretekový riaditeľ. "Momentálne je to upevnené skrutkami, nuž uvidíme, aký budú mať tvar. Dúfame, že sa z toho niečo naučíme. Vyzerá to tak, že to bol silný náraz."

Súhlasí teda s tým, že sa vďaka svätožiare podarilo vyhnúť potenciálne vážnemu zraneniu? "Myslím si, že to by bolo trochu špekulatívne, ale netreba veľkú predstavivosť na to, aby ste si domysleli, že tie šmuhy mohli byť v skutočnosti na Charlesovej hlave. Bol by to malý zázrak, keby sa tam bez svätožiary neobjavili. Je to však trochu špekulatívne."

Záverom z incidentu bude detailná správa o tom, ako zafungovala svätožiara — podobne ako po VC Španielska a nehode Formuly 2. "Podrobne sme to preskúmali, aby sme z toho získali maximum. Naši výskumníci vypracovali detailnú internú správu. Snažíme sa pozbierať čo najviac informácií, ktoré nám pomôžu. Sme totižto uprostred procesu vývoja svätožiary 4."

Najnovšie z kategórie: Charlie Whiting

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk