F1.sk F1.sk

Nemecko napokon pravdepodobne ostane v kalendári
zdroj: Mercedes

Nemecko napokon pravdepodobne ostane v kalendári

Po tohtoročnej Veľkej cene Nemecka to vyzeralo tak, že s podujatím sa na určitý čas rozlúčime. Organizátori pretekov v Hockenheime avizovali, že si to už nemôžu dovoliť, no veľmi solídna návšteva dávala aspoň akú-takú nádej.

Nuž a marketingový riaditeľ Formuly 1 Sean Bratches v utorok na Black Book Motorsport Forum v Londýne prezradil, že v kalendári by sme mali mať opäť 21 pretekov. To znamená, že Nemecko sa asi zachráni.

"Som optimista," cituje jeho slová agentúra Reuters. "Náš rozpis sme ešte nepublikovali, ale čoskoro tak spravíme. Niekedy okolo Spa. Moja nemčina nie je úplne skvelá, je OK, ale rozhovory prebehli dobre."

Nemecké preteky mala pôvodne nahradiť veľká cena v Miami, ibaže tam prišlo k ročnému odkladu. Šéfovia športu pravdepodobne práve preto o niečo ustúpili a tradičnej formulovej krajine dali ďalšiu šancu. Dá sa predpokladať, že buď Nemcom znížia ročný vstupný poplatok alebo všetko prevezmú pod svoje krídla.

Podobne pozitívne naladený je aj marketingový riaditeľ Hockenheimu Jorn Teske, ktorý potvrdil, že zmluva zatiaľ podpísaná nebola. Rozhovory však prebiehajú už niekoľko týždňov.

"Skutočne dúfame, že v budúcom roku budeme hostiť veľkú cenu, ale viac zatiaľ nemôžem povedať," cituje Teskeho slová spomínaná agentúra. "Naďalej je to otvorené. Ešte diskutujeme. Jedno je zrejmé: obe strany sa snažia nájsť riešenie, čo je veľmi dobré. Znamená to, že Formula 1 má skutočne vážny záujem o zachovanie VC Nemecka. Takže áno, aj my sme optimisti, ale to je v tejto chvíli všetko."

Bratches okrem toho povedal pár slov aj o budúcnosti podujatia v Miami. "Mám dôvody byť optimistom ohľadom prospektov pretekania v Miami v roku 2020," skonštatoval. "Úzko spolupracujeme so Stevom Rossom a jeho tímom, ako aj s množstvom klientov v južnej Floride. Dosiahli sme veľký progres, ale ešte nás čaká práca."

"Veci sú dosť komplikované, ale naďalej hovorím, že značka Formula 1 a Miami sa k sebe veľmi hodia. Ekonomický prínos, ktorý by sme dokázali priniesť do mesta a okresu Miami, je výnimočný," dodal Sean Bratches.

Najnovšie z kategórie: Sean Bratches

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk