F1.sk F1.sk

Helmut Marko by bol radšej, ak by titul získal Vettel, nie zasa Mercedes
zdroj: Red Bull Content Pool

Helmut Marko by bol radšej, ak by titul získal Vettel, nie zasa Mercedes

Pondelkové vystúpenie Helmuta Marka v rakúskej Servus TV bolo opäť raz mimoriadne zaujímavé. Rodák z Grazu je známy tým, že si nikdy nedáva servítku pred ústa a všetko povie tak, ako si myslí. Nuž a redaktorom sa z neho podarilo vytiahnuť viacero informácií.

O niečom sme vás informovali už v TOMTO ČLÁNKU, ale riešili sa aj ďalšie témy. Prepis priniesol Auto Motor und Sport...

Helmut Marko o Fernandovi Alonsovi: "Rokovali sme s ním v roku 2007 alebo 2008. Kvôli požiadavkám, ktoré predostrel, to bolo veľmi ťažké. Nuž a ak sa pozrieme na jeho históriu v McLarene alebo vo Ferrari, vždy to bola 'one-man-show'. To sa k nášmu konceptu nehodí a okrem toho máme svoj juniorský program. Do hry prinášame vlastných ľudí. Alonso je ako jazdec určite absolútna špička, ale nepasuje do našej štruktúry."

Helmut Marko o Pierrovi Gaslym: "Pierre je len vo svojom druhom roku a ešte mu chýba určitá rutina. Z hľadiska čistej kvalifikačnej rýchlosti však nebude ďaleko od Maxa - to je jedna z jeho silných stránok. Zvyšok sa ešte musí naučiť. Očakávame, že Ricciarda adekvátne nahradí od polovice budúcej sezóny. V Toro Rosso teraz potrebujeme obsadiť jeho kokpit a rozhodnúť sa chceme do Monzy."

Helmut Marko o vyhliadkách na druhú polovicu sezóny: "Ešte nás čakajú určité tresty. Máme tu tie pravidlá, že sezónu treba zvládnuť s troma motormi, čo sotva niekto dokáže. Naše tresty si chceme naplánovať tak, aby nás boleli čo najmenej, takže na okruhoch ako Monza alebo Austin, kde sa dá predbiehať. Nuž a dúfame, že v Singapure alebo v Mexiku sa budeme biť o úplné čelo."

Helmut Marko o dueli Vettel vs. Hamilton: "Ferrari je možno pod príliš veľkým tlakom, pretože u nás Sebastian takéto chyby nerobil. V boji s Alonsom to bolo dvakrát poriadne tesné. Škoda hlavne Hockenheimu - nestratil tam len cenné body, ale Mercedes bol viac-menej dole. Vďaka jeho vypadnutiu a safety caru však Hamilton vyhral preteky, v ktorých by skončil prinajlepšom piaty. Osobne si však myslím, že Sebastian je mentálne dostatočne silný. Ferrari má aktuálne najlepšie auto. V minulosti sa u nás Sebastian po letnej prestávke vracal extrémne silný. Dúfam, že to dokáže zopakovať. Osobne by som bol radšej, ak by titul získal Vettel s Ferrari a nie zasa Mercedes."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk