F1.sk F1.sk

Marko a Ricciardov odchod: V roku 2019 určite neuvidíme žiadne shoey
zdroj: Red Bull Content Pool

Marko a Ricciardov odchod: V roku 2019 určite neuvidíme žiadne shoey

Helmut Marko vystúpil v pondelok večer v relácii televízie Servus TV a ako je u neho zvykom, o aktuálnych záležitostiach hovoril celkom otvorene. Prezradil napríklad aj to, že Daniel Ricciardo mal v utorok počas maďarských testov podpísať novú zmluvu a všetko bolo dohodnuté.

"Rozprávali sme sa v stredu pred VC Rakúska v Grazi a dohodli sme sa," prezradil Rakúšan. "Počas tamojšieho súťažného víkendu sa to všetko opäť potvrdilo. V Maďarsku sme sa dohodli, že všetko podpíšeme v utorok počas nasledujúcich testov. Ale nestalo sa. Vo štvrtok po Maďarsku mi Daniel zavolal a koktal. Pýtal som sa 'No tak, čo sa deje?' a on mi oznámil odchod do Renaultu."

"Mám pocit, že stratil dôveru v projekt Hondy a Renault mu ponúkol niečo poriadne (veľa peňazí, pozn. red.)," zamýšľal sa Helmut Marko, ktorý Ricciardovi odkázal: "Som si istý tým, že v roku 2019 neuvidíme žiadne shoey. Na druhej strane však viem pochopiť, že po desiatich rokoch v Red Bulle potreboval novú výzvu. Je to obrovská škoda, pretože Daniel patrí v pretekoch medzi najlepších a jeho predbiehania sú jedinečné. V kvalifikácii je o niečo málo za Verstappenom, no jeho rýchlosť v pretekoch to nahrádza."

Rakúšan sa okrem toho vyjadril aj k Pierrovi Gaslymu, ktorý Ricciarda nahradí: "Je vo svojom druhom roku a dosahuje dobré pokroky. Myslím si, že uprostred roku 2019 už bude plnohodnotnou náhradou za Ricciarda."

Red Bull Racing onedlho ukončí spoluprácu s dodávateľom motorov značky Renault a začne využívať produkty Hondy. Kompetentní z tímu so sídlom v Milton Keynes sa na tento krok tešia. "Renault od roku 2014 nikdy nebol na potrebnej úrovni, problémy nikdy nedostal pod kontrolu a nedostal sa na úroveň Mercedesu a Ferrari," zdôraznil Helmut Marko. "Už sme jednoducho stratili vieru v sľuby, že v budúcom roku budeme spolu s nimi vpredu."

"Japonci (Honda, pozn. red.) k veci pristupujú celkom inak. Budeme ich partnerom a továrenským tímom, pričom doposiaľ sme u Renaultu boli len zákazníkmi. Honde navyše nič nediktujeme tak, ako to robil McLaren, no o všetkom diskutujeme."

"Prvé rozhovory som s nimi viedol práve ja a potom som nášmu šéfovi Dietrichovi Mateschitzovi predostrel možnosti. Okamžite bol absolútne očarený. S Toro Rosso aktuálne zbierame množstvo skúseností a Honda dobre reaguje na všetky poznatky. Honda sa v budúcom roku ešte výrazne zlepší, pretože také vývojové centrum, aké má v Sakure, nemá žiadny iný tím. V roku 2019 budeme s Hondou ďaleko pred Renaultom," skonštatoval Helmut Marko.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk