F1.sk F1.sk

McLaren dá v piatok šancu Norrisovi
zdroj: McLaren Media Centre

McLaren dá v piatok šancu Norrisovi

McLaren zatiaľ pre budúci rok potvrdil len meno jediného pilota, ktorým bude Carlos Sainz. ESPN v tejto súvislosti informovalo, že Stoffel Vandoorne v tíme neostane, takže tím hľadá niekoho celkom nového.

Predpokladá sa, že by mohol siahnuť po svojom mladíkovi a aktuálne druhom mužovi série F2 Landovi Norrisovi. Nuž a keďže ho v prvom piatkovom tréningu posadí do monopostu Fernanda Alonsa, možno na tom niečo skutočne je.

"Náš rezervný jazdec Lando si vôbec prvýkrát zajazdí s MCL33 počas pretekárskeho víkendu, keď v piatkovom prvom tréningu naskočí do Fernandovho auta," potvrdil športový riaditeľ tímu Gil de Ferran v preview McLarenu pred VC Belgicka. "Nie je to len súčasť jeho pokračujúceho vývoja, ale aj preverovanie auta a jeho výkonnostný vývoj."

Nuž a podľa všetkého nepôjde o Norrisovo posledné nasadenie: "Preteky po pretekoch sa na to budeme pozerať strategicky a zvážime, kde v priebehu ďalších veľkých cien by nám to ešte mohlo priniesť výhody."

McLaren si okrem toho v Spa-Francorchamps pripomenie aj veľký minulý úspech. "Bude to 50. výročie nášho prvého víťazstva, ktoré Bruce McLaren vybojoval v roku 1968. Pri príležitosti pripomenutia tohto okamihu budeme mať špeciálne tričká," dodal Gil de Ferran.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk