F1.sk F1.sk

Kubica nečakal, že si svoju pozíciu bude tak užívať
zdroj: Williams

Kubica nečakal, že si svoju pozíciu bude tak užívať

Robert Kubica si v tomto roku po dlhšej dobe našiel miesto vo Formule 1. Aj keď pôsobí len v pozícii rezervného a vývojového jazdca, cíti sa dobre. Mrzí ho len výkon monopostu FW41, ktorý je doslova tragický.

"V našej situácii je to tak, že tvrdo pracujeme na náprave vecí. Je to teda o niečo iné ako to, čo sme v súvislosti s mojou úlohou plánovali," povedal Kubica pre Motorsport.com. "Ak by auto fungovalo dobre, mal by som väčší vplyv."

"Na druhej strane však pracujem aj na simulátore a pokúšam sa zlepšovať túto oblasť. Zúčastňujem sa technických stretnutí a podobných vecí. Je to pomerne otvorená pozícia a práve to teší tak mňa, ako aj tím," hovoril ďalej Poliak.

Kubicu sme v tomto roku v aute registrovali už počas piatich testovacích dní a absolvoval i piatkové tréningy v Španielsku a v Rakúsku. Priznal, že ani nečakal, ako si to bude užívať.

"Pre mňa to bolo príjemné prekvapenie," usmial sa. "Obával som sa, že sledovať ostatných, ako sa pretekajú, bude ťažšie. Táto príležitosť mi však dáva šancu prežívať svoju vášeň - síce nie ako pretekár, ale aj tak na aktívnej pozícii."

"To, že nepretekám a ostatní súťažia, nevnímam ako negatívum," dodal Robert Kubica.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk