F1.sk F1.sk

Alonso vyhral preteky WEC v Silverstone, o víťazstvo však prišiel
zdroj: Toyota Gazoo Racing

Alonso vyhral preteky WEC v Silverstone, o víťazstvo však prišiel

Fernando Alonso s kolegami Sébastienom Buemim a Kazukim Nakadžimom vyhral víkendové preteky WEC, avšak z výsledkovej listiny šesťhodinovky v Silverstone bol následne aj s druhou Toyotou diskvalifikovaný. Japonci tak prišli o dvojité víťazstvo a triumf bol udelený Rebellionu R-13 Gibson (č. 3), ktorý prišiel do cieľa so stratou štyroch kôl.

Technická kontrola po pretekoch totiž ukázala, že predná časť klzných blokov Toyoty nezvládla testy ohybnosti. Na pravej strane sa pri záťaži 2500N u auta číslo 8 ohli o šesť a na ľavej o osem milimetrov, u auta číslo 7 to bolo deväť a deväť milimetrov.

Toyota sa obhajovala tým, že autá museli byť poškodené pri výjazde mimo trate a pri prejazdoch cez obrubníky. "Komisári zvážili aj túto možnosť, ale usúdili, že auto musí byť po konštruktérskej stránke schopné odolať normálnym požiadavkám šesťhodinových vytrvalostných pretekov," stálo v ich verdikte.

"Obe autá utrpeli poškodenie prednej časti podlahy, za čo mohli nárazy do nových obrubníkov v Silverstone," informovala Toyota. "Toto bohužiaľ zapríčinilo zlyhanie oboch áut v deflekčných testoch. Výsledkom toho bola skutočnosť, že komisári obe autá diskvalifikovali."

"Dizajn a konštrukcia dotknutej súčiastky sa pritom nemenil od okamihu jej zavedenia na začiatku sezóny 2017. Od toho okamihu úspešne zvládala podobné testy, pričom naposledy sa tak stalo v tejto sezóne v Spa. Tím preveruje svoje ďalšie kroky," dodalo zoskupenie Toyota Gazoo Racing.

Najnovšie z kategórie: Toyota

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk