F1.sk F1.sk

Pérezov kontrakt by mal byť predĺžený "do pár dní alebo týždňov"
zdroj: Force India

Pérezov kontrakt by mal byť predĺžený "do pár dní alebo týždňov"

Sergio Pérez má v tom, kde bude v budúcnosti pôsobiť, jasno. Keďže lepšie miesto ako vo Force Indii sa neponúka, vo svojom terajšom pôsobisku zostane. Teoreticky pre to ani nič nemusí spraviť. Jeho zmluva je vraj postavená tak, aby sa v istom okamihu predĺžila "sama".

"Bola to komplikovaná situácia, keď som si zrazu uvedomil, že čelím situácii, ktorú som nečakal. Šlo o 400 pracovných miest," hovoril pre Fox Sports Sergio Pérez. "Dnes sa, našťastie, všetko podarilo zachrániť a tím má pred sebou vynikajúcu budúcnosť s dobrými investíciami, ktoré prinesú stabilitu. Tu sme v minulých rokoch trpeli."

Checo chce zostať vo Force Indii, keďže sa do top tímu nedokázal pretlačiť. "Je to skvelá príležitosť pokračovať, keď nemáte šancu byť vo Ferrari alebo Mercedese. Myslím si, že Force India je veľmi atraktívnou voľbou."

Prečo sme teda ešte nepočuli o predĺžení zmluvy? "Sme veľmi blízko, je to vecou dní či týždňov. Môj kontrakt nemusí byť podpísaný, predĺži sa automaticky. Teraz ide o to ozrejmiť si, na čom tím vlastne je."

Pérezovi sa vraj ponúkalo aj miesto v Renaulte, no uprednostnil kontinuitu. "Neľutujem, že som sa Renaultu neupísal. Na konci posledných dvoch sezón som bol najlepším pilotom zo zvyšku sveta. Dosiahol som vynikajúce výsledky a bol som so štvrtým najlepším tímom v štartovom poli. Bol som pred Renaultom."

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk