F1.sk F1.sk

Räikkönen Rosbergovi a jeho odchodu nerozumie
zdroj: Nico Rosberg/Twitter

Räikkönen Rosbergovi a jeho odchodu nerozumie

Nico Rosberg oznámil koniec svojej kariéry krátko po skončení sezóny 2016, čím všetkých totálne zaskočil. Cestovaniu s kolotočom Formuly 1 však červenú nedal. Aj naďalej jazdí na preteky ako odborník televízie Sky Sports. Kimimu Räikkönenovi to nejde do hlavy.

Iceman v čase, keď Rosberg odchádzal, Nemcovo vysvetlenie bral. Teraz ho však mätie, prečo sa vlastne vracia, keďže je už na dôchodku. "Keď to vysvetľoval, myslel som si, že je to super a rozumel som tomu," hovoril Kimi Räikkönen na tlačovej konferencii zorganizovanej pri príležitosti spustenia predaja jeho knihy "Nepoznaný Kimi Räikkönen". "Teraz tu však postáva s mikrofónom. Neviem pochopiť prečo, keďže nám predostrel všetky tie dôvody svojho odchodu."

Räikkönen by skôr čakal, že sa Rosberg viac vytratí do úzadia a od Formuly 1 si poriadne oddýchne. Minimálne to fínsky pretekár po odobratí sa dôchodku spraví. Kolotoč F1 mu vraj veľmi chýbať nebude.

"Nebude ťažké skončiť s touto prácou. Vydýchnem si, keď sa skončia všetky tieto veci, ktoré nemajú nič spoločné s pretekaním. Jazdenie je skvelé, ale nič iné," pripomína Räikkönen, ktorý nie je veľmi nadšený zo všetkých reklamných povinností, ktoré sú so životom pretekára späté.

Majster sveta z roku 2007 by rád vo Formule 1 aj naďalej pôsobil, ale určite nie v žiari reflektorov. "Áno, zaujímam sa o niečo ako vývoj auta, ale v úzadí, nie na verejnosti. Nebudem postávať s mikrofónom," trvá na svojom Iceman.

Švédska a fínska verzia Räikkönenovej knihy je už v predaji, na anglickú si však budeme musieť do 18. októbra počkať. Na margo samotnej knihy 38-ročný Fín dodal: "Je taká, aká je. Je mi jedno, či sa niekomu bude páčiť alebo nie."

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk