F1.sk F1.sk

Gasly sa nebojí toho, že by skončil ako Kvjat
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Gasly sa nebojí toho, že by skončil ako Kvjat

Azda len málokto by na začiatku sezóny tipoval, že Pierre Gasly bude jedným z najhorúcejších kandidátov na budúcoročné miesto v Red Bulle. Teraz sa to však stáva realitou. Ani nie po jednej celej sezóne vo Formule 1 by mohol spečatiť svoj prestup do top tímu. Osudu Daniila Kvjata či unáhleného zrýchlenia svojej kariéry sa však nebojí.

Ruský pretekár sa dostal do Red Bullu len po jednej sezóne v juniorskom tíme. Naproti tomu Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo či Max Verstappen strávili v Toro Rosso o čosi viac času. A podľa všetkého im to neuškodilo. Kvjatovi však postupne začal dochádzať dych a tlak zo strany tímu i verejnosti neuniesol. Gasly by pritom v podobe Maxa Verstappena mal len veľmi ťažko zdolateľného kolegu. To by jeho situáciu ešte sťažilo.

Gasly si však nemyslí, že by jeho povýšenie prišlo príliš skoro. "Určite by som chcel postúpiť. Teraz však o tom veľa nepremýšľam. S doterajším priebehom sezóny v Toro Rosso som spokojný. Mám radosť, že môžem byť v tomto tíme."

O jeho budúcnosti sa ešte nerozhodlo. "Je to rovnaké ako u Carlosa. Obaja čakáme, čo sa udeje." Gasly na ďalšiu otázku ohľadom Danilla Kvjata odpovedá jasne: posunu do vyšších radov a následného úpadku po vzore Daniila Kvjata sa nebojí.

"Ak budem rýchly, dostanem svoju šancu," pokračoval Gasly. "Musím sa teda len koncentrovať a ubezpečiť sa, že budem rýchly. Zvyšok bude hovoriť sám za seba."

"Dá sa to vnímať z mnohých uhlov. V Red Bulle sa môžete pozerať na pretekárov, ktorí to do A-tímu nedotiahli. Alebo si môžete zobrať Verstappena, Sebastiana Vettela či Ricciarda a ostatných, ktorým sa to podarilo."

Francúz napokon zdôrazňuje, že by bol spokojný aj s tým, keby budúcu sezónu strávil po boku Brendona Hartleyho v Toro Rosso. "Je veľmi rýchly a neuľahčuje mi to. Je mi však jedno, akého budem mať tímového kolegu. Ak chcem byť najlepší, musím sa postaviť tým najlepším. Toto je moja prvá formulová sezóna a ja mám len 22 rokov. Rád preto zostanem v Toro Rosso, keď ma tu budú potrebovať. No je samozrejmé, že chcem o víťazstvá začať bojovať čím skôr."

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk