F1.sk F1.sk

ESPN: Sainz putuje do McLarenu
zdroj: Renault Sport F1

ESPN: Sainz putuje do McLarenu

McLaren už dávnejšie hovoril o tom, že ak by bol Carlos Sainz k dispozícii, na skrátenom zozname pilotov, ktorí by do Wokingu mohli prísť, by bol Španiel až na samom vrchu. Podľa dostupných informácií tam aj bol, no teraz je už na ceste do McLarenu.

Nate Saunders z ESPN na základe svojich zdrojov informuje o tom, že McLaren vo štvrtok potvrdí príchod Carlosa Sainza, ktorý tak nahradí Fernanda Alonsa. Malo by sa jednať o dvojročnú zmluvu.

Miesto druhého pilota je v McLarene ešte stále neobsadené. Woking hovorí o tom, že má záujem o aspoň jedného skúseného pretekára. Problémom je, že mnoho skúsenejších pretekárov ako Sainz nie je k dispozícii. Ak bude teda McLaren považovať Sainza za dostatočného ťahúňa vývoja, o druhú sedačku by sa mohli pobiť Lando Norris a Stoffel Vandoorne.

Keďže však Force Indiu prevzal Lawrence Stroll, jeden z dvojice Ocon-Pérez si bude musieť hľadať miesto. Vrátil by sa Pérez do McLarenu po skúsenostiach z roku 2013?

Red Bull sa vďaka odchodu Carlosa Sainza vyhne napätiu vo svojom áčkovom tíme, ktoré by spojenie Sainza a Verstappena mohlo vytvoriť. Na Ricciardovo miesto má najlepšie našliapnuté Pierre Gasly.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk