F1.sk F1.sk

Fernando Alonso vo Formule 1 končí!
zdroj: TASR/AP

Fernando Alonso vo Formule 1 končí!

McLaren dnes na svojej oficiálnej stránke potvrdil, že Fernanda Alonsa už v budúcej sezóne pretekať vo Formule 1 neuvidíme. Po dvoch majstrovských tituloch, 32 víťazstvách, 22 pole positions a takmer stovke pódií svoju kariéru končí.

"Po sedemnástich krásnych rokoch v tomto úžasnom športe pre mňa nastal čas na zmenu. Užil som si každú minútu tých neskutočných sezón. Neviem sa dostatočne poďakovať ľuďom, ktorí mi pomohli ich spraviť výnimočnými," hovoril pri príležitosti oznámenia svojho odchodu Fernando Alonso. "V tejto sezóne nám zostáva ešte niekoľko veľkých cien. Zúčastním sa všetkých s ešte väčším odhodlaním a vášňou ako kedykoľvek predtým."

Alonso sa chystá prebádať aj iné kúty sveta motoršportu. "Uvidíme, čo nám budúcnosť prinesie. Nové výzvy sú hneď za rohom. Užívam si najkrajšie chvíle svojho života, ale cítim, že sa potrebujem pustiť do nových dobrodružstiev."

Naznačuje však, že jeho odchod ešte nemusí byť definitívny. "Chcem sa poďakovať všetkým v McLarene. Moje srdce bude navždy patriť tomuto tímu. Viem, že sa v budúcnosti vrátia silnejší. To by mohol byť pre mňa správny moment na návrat do šampionátu. Naozaj by ma to potešilo. Tu v McLarene som si vybudoval toľko skvelých vzťahov s mnohými fantastickými ľuďmi. Dali mi šancu rozšíriť svoje obzory a pretekať aj v iných kategóriách. Cítim, že som kompletnejším pretekárom ako hocikedy inokedy."

Kedy sa vlastne Fernando Alonso o svojej budúcnosti rozhodol? Dlhé mesiace nás vraj len naťahoval. "Toto rozhodnutie som spravil už pred niekoľkými mesiacmi. Chcel by som sa však poďakovať Chasovi Careymu a Liberty Media za ich snahy zmeniť moje rozhodnutie a všetkým, ktorí ma počas toho času kontaktovali."

Alonso sa poďakoval aj svojim bývalým kolegom, súperom, partnerom, novinárom a všetkým, ktorí nejako zasiahli do jeho kariéry. "A hlavne mojim fanúšikom po celom svete. Som si istý, že sa naše cesty v budúcnosti ešte skrížia."

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk