F1.sk F1.sk

Massa: Alonso je rovnako dobrý ako Schumacher, ale väčší rozvracač
zdroj: Scuderia Ferrari

Massa: Alonso je rovnako dobrý ako Schumacher, ale väčší rozvracač

Felipe Massa považuje svojho bývalého kolegu z Ferrari Fernanda Alonsa za jedného z najlepších pretekárov Formuly 1. Verí však, že s nespochybniteľným talentom, ktorým disponuje, by dokázal viac, keby mu jedna negatívna vlastnosť chýbala.

Brazílsky pretekár o svojich skúsenostiach z Formuly 1 rozprával v televíznej šou Conversa com Bial. "Pokiaľ ide o čistý talent, Michaela (Schumachera, pozn. red.) a Fernanda by som dal na rovnakú úroveň," hovoril Massa. "Alonso má ten dar, ľahkosť pri orientovaní sa v pretekoch a vie jazdiť neuveriteľne rýchlo. Je veľmi inteligentný pretekár s dobre vyvinutými schopnosťami. To všetko by som povedal aj o Michaelovi."

Massa pôsobil istý čas po boku Michaela Schumachera aj Fernanda Alonsa. Sedemnásobný majster sveta sa nikdy od mladého Brazílčana nedištancoval. Pomáhal mu a robil mu mentora. V prípade Fernanda Alonsa však veci vyzerali inak.

"Musím priznať, že žiť po jeho boku nebolo ľahké. S Michaelom sme si boli veľmi blízki," spomínal Massa. "Bol som mladý a chcel som absorbovať všetky vedomosti sedemnásobného majstra sveta. S Fernandom som však musel bojovať."

"Mimo auta som s Alonsom nemal žiadne problémy. Vždy sme si udržiavali zdravý pracovný vzťah. To je s Fernandom jedna vec. Keď si však nasadí prilbu, stane sa inou osobou. Tím dokáže rozdeliť. Videli sme to v mnohých tímoch, v ktorých pretekal. Ja to vnímam ako problém. Možno by s tým talentom dokázal viac bez tejto vlastnosti," dodal vicemajster sveta z roku 2008.

Najnovšie z kategórie: Felipe Massa

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk