F1.sk F1.sk

Horner: Vettel je skala vo Ferrari
zdroj: Ferrari

Horner: Vettel je skala vo Ferrari

Christian Horner považuje Sebastiana Vettela za najlepšieho pretekára, ktorý kedy jazdil v Red Bulle. Vníma však, že vo Ferrari je z neho iný človek. Výrazne naňho vplýva prostredie, v ktorom pôsobí.

Hornera sa na najlepšieho pretekára Red Bullu spýtal v podcaste Beyond the Grid Tom Clarkson. "V súčasnosti musím povedať, že ním je Sebastian Vettel. S tímom vyrastal, ukázal niekoľko fantastických výkonov."

Vettel bol neporaziteľný v pretekoch, v ktorých sa už po úvodných kolách dokázal konkurencii vzdialiť. Tak si vybojoval štyri tituly majstra sveta. "Keď sa dostal do pozície na čele pretekov, jeho schopnosť kontrolovať a manažovať ich bola fenomenálna. Každým rokom, čo bol v tíme, sa zlepšoval, zlepšoval a zlepšoval."

Zdá sa však, že vo Ferrari už taký jednoznačný výkon nepodáva. V tejto sezóne prišiel o vedenie už viackrát, do očí najviac bilo vypadnutie v Nemecku. Horner Vettelovým chybám rozumie. "Myslím si, že tlak vo Ferrari je o inom. V Red Bulle to bolo asi uvoľnenejšie. Na jeho pleciach nespočinuli nádeje celého národa."

"Ferrari je iná beštia. Z vonkajšieho pohľadu je to úplne iné prostredie, ktoré ovláda strach. Vidíte, že Sebastian tlak nosí so sebou. On je skalou v tom tíme," dodal Horner.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk