F1.sk F1.sk

Hamilton cíti krivdu: Chce svoje víťazstvo zo Spa 2008 späť
zdroj: TASR/AP

Hamilton cíti krivdu: Chce svoje víťazstvo zo Spa 2008 späť

Stratené víťazstvo z Veľkej ceny Belgicka 2008 Lewisa Hamiltona škrie aj po desiatich rokoch. So svojím trápením sa zdôveril na Instagrame, kde si zaspomínal na pamätné preteky a kontroverzné rozhodnutie FIA. Majster sveta z toho roku by bol rád, keby mu FIA triumf vrátila. Aj keď ktovie, či si ho jeho požiadavku niekto z kompetentných všimne, keďže svoj príspevok o malú chvíľu zmazal…

Preteky v Belgicku sa niesli v znamení súboja Kimiho Räikkönena a Lewisa Hamiltona. Súboj vyvrcholil v poslednej sekcii zákrut, kde však Hamilton musel vyjsť z trate. Naspäť sa dostal pred Räikkönenom, ktorého síce pustil, no takmer okamžite ho zas predstihol. Po pretekoch mu komisári za "opustenie trate a získanie výhody" udelili 25-sekundový trest. To na prvé miesto posunulo Felipeho Massu, Hamilton sa prepadol až na tretie za Nicka Heidfelda. Iceman dve kolá pred koncom havaroval.

Hamiltonovi sa spomienky vrátili pred víkendom v Nemecku, keď mal vo videu pre Youtube kanál Formuly 1 "napísať" list svojmu mladšiemu ja.

"Nedovoľ, aby ťa FIA v Spa podviedla," odkazoval v spomínanom videu Hamilton. "Musíš byť opatrný. Povedia, že je to OK, ak pustíš Kimiho, a že to stačí. Nakoniec ti však to víťazstvo nenechajú. Musíš spraviť dvojnásobok, musíš toho spraviť viac. Pusti Kimiho a daj mu dobrý náskok, aby to potom nemohli využiť ako zámienku."

Brita myšlienky neopustili ani po týždňoch. Na Instagrame sa pýta: "Nemáte niekto pocit, že by FIA mala vrátiť toto víťazstvo, ktoré mi vzala? Nikdy nie je neskoro dať veci na pravú mieru."

Instagram/Lewis Hamilton

Faktom však je, že šampionát sa uzatvára krátko pred oficiálnym odovzdávaním cien. Po posledných pretekoch majú tímy ešte čas podať námietky napríklad v prípade, že majú pochybnosti o legálnosti techniky konkurencie. Potom sa však už nič nedá robiť.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk