F1.sk F1.sk

Sledovanosť F1 klesla, môže za to prechod na platené kanály
zdroj: Force India

Sledovanosť F1 klesla, môže za to prechod na platené kanály

Chase Carey, šéf Formuly 1 pre obchodné záležitosti, po tohtotýždňovom stretnutí s ostatnými predstaviteľmi Liberty Media konštatuje, že sledovanosť pretekov spadla v porovnaní s minulým rokom o štyri percentá. Za vinu sa to kladie predovšetkým postupnému sťahovaniu sa na platené televízie.

"Z veľkej časti za to môže presun z bezplatných na platené kanály v Taliansku," cituje Chasa Careyho racefans.net. Tento fakt len podčiarkuje dôležitosť talianskeho trhu: "Ak vylúčime z čísel sledovanosti Taliansko, stúpli sme o tri percentá. Sobotná kvalifikácia je na tom ešte lepšie." Exkluzívny trojročný kontrakt na vysielanie Formuly 1 v Taliansku získala platená Sky Italia.

Liberty Media sa teší z nárastu čísel v iných krajinách vrátane Číny či USA. Práve na americký trh sa noví majitelia chcú zamerať. "Počty divákov tu vykazujú výrazný nárast."

"Fanúšikovia reagujú pozitívne na skvalitnenie záberov, zvuku, grafiky či iných prvkov vo vysielaní. A chystáme toho ešte viac," avizuje Carey. "Až 69 percent našich fanúšikov hovorí, že sa prenosy F1 zlepšili, zatiaľ čo len podľa  trinástich percent sú horšie."

Carey zároveň pripustil, že so spustením streamovacej služby F1 TV sú spojené pretrvávajúce problémy. Prvé sa objavili už na začiatku roka; služba mala byť prístupná verejnosti na Veľkej cene Austrálie, no kvôli problémom sa na ňu čakalo až do pretekov v Španielsku.

Vývojári nedokonalosti postupne odstraňujú, no spoľahlivosť služby stále nedosahuje uspokojivú úroveň. "Prioritou na tento rok bude dostať produkt do štádia, v ktorom ho chceme mať, aby sme ho v budúcej sezóne mohli naplno spustiť. Myslím si, že sme už vyriešili najväčšie technologické nedostatky, no nie všetky. Dôležitejšie je však spraviť to poriadne ako rýchlo," dodal Carey.

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk