F1.sk F1.sk

Renault varuje pred šírením modelu Ferrari-Haas: Nie je to fér
zdroj: Renault Sport

Renault varuje pred šírením modelu Ferrari-Haas: Nie je to fér

Haas po vstupe do Formuly 1 prehĺbil spoluprácu s továrenským Ferrari. Tá sa americkému zoskupeniu okolo Gena Haasa mimoriadne vypláca, konkurencia sa však na ňu pozerá nedôverčivo. V Renaulte sa obávajú, že keď sa podobný model spolupráce v štartovom poli rozšíri, šport zaplavia "béčkové" tímy, ktoré budú mať pod palcom veľkí hráči ako Ferrari či Mercedes.

To by Formulu 1 rozdelilo do dvoch kategórií už nadobro. V prvej by sa o tituly bili továrenské tímy, čo by opodiaľ sledovali ich zákazníci. Tí by sa zúrivo snažili získať aspoň to, čo z bodovaných priečok zostane.

Vznik "supertímov", ktoré by predávali všetky povolené súčiastky, Alain Prost považuje za škodlivý. "Toto nie je fér," poukazuje na situáciu v Haase. "My si všetko musíme postaviť sami, oni zas dostanú dve tretiny auta od Ferrari."

Problém je podľa Renaultu v tom, že všetko je v súlade s pravidlami. "Táto téma sa konečne dostala na pretras. Hovorili sme o tom mesiace, no nik nás nepočúval. Toto je naša šanca dostať ju na verejnosť," cituje Cyrila Abiteboula nemecký AMuS.

Renault má problém aj s Force Indiou, ktorá sa len prednedávnom, paradoxne, radila ku kritikom Haasu. Aj tím, ktorý práve prevzalo konzorcium okolo Lawrenca Strolla, sa totižto teší zo spolupráce s top tímom.

"Renault má pravdu, no nemali by problémy hádzať na nás," odkázal Otmar Szafnauer. Toto Wolff chce situáciu riešiť: "Budeme sa o tom baviť."

"Formulu 1 by čoskoro mohli ovládnuť dva či tri tímy," uvedomuje si potenciálne nebezpečenstvo pretekový riaditeľ Charlie Whiting.

Najnovšie z kategórie: Otmar Szafnauer

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk