F1.sk F1.sk

Hamilton chce pred sezónou 2019 zmeniť tréningový plán
zdroj: TASR/AP

Hamilton chce pred sezónou 2019 zmeniť tréningový plán

Lewis Hamilton sa teší na zmenu vo fyzickej príprave pred budúcou sezónou. Pravidlá ohľadom váženia jazdcov sa zmenia, čo pomôže predovšetkým vyšším pilotom — tí teraz musia držať prísne diéty. Nižší pretekári zas budú môcť viac popracovať na svojom svalstve, čo Hamiltona veľmi láka.

Hamilton je momentálne na úrovni 66 kg, no najradšej by čosi pribral. Ako mu v tom pomôžu nové pravidlá? Od budúceho roka začne byť pilot vážený samostatne a nesmie podliezť hranicu 80 kilogramov. Ak bude vážiť menej, tím bude musieť do auta vložiť dodatočné závažia.

"Moja ideálna váha je o čosi vyššie. Každý rok sú jazdci — hlave tí vyšší — pod veľkým tlakom, aby schudli," cituje Hamiltona crash.net. "Budúci rok sa pravidlá menia, čo je super. Teším sa na to, pretože môžem zvýšiť svoj príjem a byť trochu ťažší a silnejší. Zároveň však chcem zostať vo forme."

"To, že ste objemný, neznamená, že ste aj rýchlejší. Zvýšenie váhy tiež zvýši ťažisko, čo nechcem," pripomenul Hamilton. "Teším sa na budúcosezónnu výzvu v podobe zmeny môjho tréningového plánu. Mal by byť zo mňa iný športovec."

Hamilton sa v ďalšej časti rozhovoru otvoril a začal hovoriť aj o svojich nedokonalostiach či o tom, ako reálne sú životy ľudí na sociálnych sieťach.

"Na sociálnych sieťach je problém v tom, že sa na ľudí pozeráme, len keď sú v svetle reflektorov. Vidíme ich len jednostranne, lebo tam majú filtre — alebo čokoľvek to je," zamyslel sa úradujúci majster sveta. "Nie je to skutočné zachytenie toho, kým tá osobnosť je."

"Niekedy sa ráno prebudím a som kvôli svojim nedokonalostiam neistý. Mám vyrysované brucho, ale nie je také dobré, aké by som ho chcel mať. Vnímam isté nedokonalosti v tom, ako vyzerám, kvôli ktorým sa cítim neisto. Určite ako aj každý iný človek," pokračoval Hamilton. "Majú ich aj tí ľudia, ktorí sa na sociálnych sieťach snažia vyzerať dokonalo a vy sa môžete snažiť byť ako oni. Aj oni ich majú," zopakoval Brit.

"Ja sa pri tých svojich snažím byť otvorenejší. Moje nohy nie sú zdrojom neistoty. Môj otec má nohy ako špajdle a ja mám tiež nohy ako špajdle," dodal pilot Mercedesu.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk