F1.sk F1.sk

Sauber výrazne zvýši počet zamestnancov
zdroj: Sauber

Sauber výrazne zvýši počet zamestnancov

Po sezónach plných útrap Sauber v roku 2016 zmenil majiteľov. Následne sa k tímu pripojila aj Alfa Romeo a stala sa jeho titulným sponzorom. Posilnenie spolupráce s Ferrari a prílev financií začína byť citeľný. Sauber v blízkej budúcnosti dokonca plánuje výrazne rozšíriť rady svojich zamestnancov a dostať sa o poznanie vyššie v konštruktérskom šampionáte.

Do Sauberu prestúpil odborník Ferrari Simone Resta a v júli sa z neho stal technický riaditeľ. To bol jeden z prvých krokov, ktoré majú Sauber vyniesť až na čelo stredu poľa.

"Plánujeme sa ďalej rozrastať," informuje Simone Resta v článku magazínu RACER. "Momentálne počet zamestnancov tímu presahuje číslo 400. Chceme ho zvýšiť o tretinu. Musíme sa ďalej rozvíjať a to aj s väčším počtom ľudí."

"Určite nie sme tam, kde by sme chceli byť, takže sa musíme zlepšovať a niektoré veci meniť. Ešte je trochu priskoro na to, aby sme mohli ukázať prstom na oblasti, na ktorých bude treba zapracovať. Bezpochyby však musíme veci meniť a zlepšovať," vyhlásil Resta.

Sauber má nového technického riaditeľa len krátko. Ten si uvedomuje, že ešte nejaký čas bude potrebovať na to, aby v tíme mohol začať zarezávať naplno a posúvať ho dopredu.

"Každé miesto je v niečom iné a každé aj niečo iné potrebuje. Dúfam, že s mojimi skúsenosťami prispejem k tomuto tímu. Stále sa len priúčam prostrediu, kolegom a procesom. Som tu len krátko. Dávam však zo seba to najlepšie, aby som sa pozeral vpred a aby som tím posúval vpred," uviedol 47-ročný rodák z Faenzy. "Ciele sú vysoké, keďže vždy by ste chceli končiť na bodoch a robili pokroky v porovnaní s doterajšími fázami roka. Teraz sme stabilne v strede poľa."

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk