F1.sk F1.sk

Careyho teší "impozantný" duel o titul aj Hamiltonove gestá
zdroj: TASR/AP

Careyho teší "impozantný" duel o titul aj Hamiltonove gestá

Formula 1 je uprostred rokovaní s predstaviteľmi VC Nemecka o ich účasti v budúcoročnom kalendári. Do karát zorganizovaniu pretekov hrá veľký záujem domácich divákov o svoje podujatie aj atraktivita tohtoročného šampionátu. Sebastian Vettel zvádza s Lewisom Hamiltonom tesný boj o titul, čo nesmierne teší aj Chasa Careyho.

"Dve najväčšie hviezdy idú koleso na koleso do boja o titul," hovorí Chase Carey pre Sport Bild Motorsport. Takéto duely sú vo svete športu časté, Formula 1 má však jednu výhodu: "V iných športoch ako futbal, tímy bojujú jeden proti druhému. My to máme tiež. Okrem toho tu však sledujeme aj tieto súboje muža proti mužovi. Je to elektrizujúce, keď sa stretnú dve také odlišné osobnosti."

"Duel Vettela proti Hamiltonovi je taký impozantný ako Johna McEnroa proti Jimmymu Connorsovi. Obaja sú veľkými šampiónmi, bojujú so všetkým, čo majú. A potom je tu tento piaty titul. Hamilton nám, samozrejme, robí službu aj svojimi emocionálnymi gestami, ktorými polarizuje," mädlí si ruky jeden z trojice šéfov športu.

V nasledujúcich pretekoch sa očakáva, že Ferrari bude mať vďaka pohonnej jednotke navrch. Pre atraktivitu šampionátu je teda azda aj dobré, že v Nemecku vypadol… "Vettel zažil to najhoršie, čo sa pilotovi môže stať. Z nášho pohľadu to však prispieva ku dráme. Hrdinovia sa musia vysporiadať s ťažkými prehrami skôr, ako sa vrátia silnejší. Ale to je presne to, čo ma tak vzrušuje — keď v Silverstone bojovali o víťazstvo až do posledných chvíľ štyri autá a Vettel vyhral. Pre mňa to bol vrchol tejto sezóny."

Nemeckí fanúšikovia odchádzali z domácich pretekov sklamaní, napravia si chuť o rok? "Bojujeme. Hockenheim je dôležitým okruhom, Nemecko ako automobilový národ s veľkou fanúšikovskou základňou zas pre nás dôležitou krajinou. Scenéria je tam okúzľujúca. Samozrejme, že chceme, aby Formula 1 rástla. Potrebujeme však partnerov, ktorí sa zaviažu k pretekom a podporia ich. Pracujeme na tom," dodal Carey.

Najnovšie z kategórie: NEMECKO

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk