F1.sk F1.sk

Giovinazzi je odhodlaný dokázať, že nie je len testovacím jazdcom
zdroj: Scuderia Ferrari

Giovinazzi je odhodlaný dokázať, že nie je len testovacím jazdcom

Antonio Giovinazzi by po rokoch pôsobenia na pozícii vývojového a testovacieho jazdca Ferrari rád dokázal, že už vyzrel na sedačku vo Formule 1. Súťažne v nej sedel len na začiatku roka 2017, keď zastupoval zraneného Pascala Wehrleina. Odvtedy zaujíma dôležitý post ako simulátorový jazdec a počas pretekárskych víkendov pomáha tímu nájsť správne nastavenia.

Sebastian Vettel sa mu za jeho prácu viackrát verejne poďakoval. To Taliana teší, ale jeho ambície sú niekde inde. "Nie som len testovací jazdec — chcem byť v aute. To je mojím cieľom pre budúci rok," prináša slová Antonia Giovinazziho Autosport. "Chcem dostať šancu a uvidíme, či som pripravený. Chcem dokázať, že som tu, pretože som dobrým jazdcom a nie iba testovačom."

"Už teraz mám šťastie. Som tretím pilotom Scuderie Ferrari, čo je pre mnohých azda aj snom. Keď som podpísal zmluvu s Ferrari, ten môj sa splnil. Samozrejme, že nebyť na trati je veľmi ťažké, ale rok vyčkám. Teraz čakám," skonštatoval Talian.

V tejto sezóne sa v monoposte Sauberu ukázal už dvakrát. Dostal šancu v piatkových tréningoch, nuž verí, že by sa mu po rošádach v štartovom poli podarilo zaujať aj miesto stáleho jazdca tímu.

"S tímom som veľmi šťastný, v Sauberi pracujú výborne," komentoval Giovinazzi. "Prečo nie? Ale musím počkať. Teraz sa treba koncentrovať na to, aby som auto dobre cítil a spoznal všetkých ľudí v tíme — mechanikov, inžinierov. Ak sa to potom stane, budem hneď pripravený."

"Bude záležať na prestupoch ostatných jazdcov. O mnohých sa veľa špekuluje, či zmenia tímy alebo odídu. Treba čakať. Cieľom je určite dostať sa na rošt. Dúfam, že o rok na ňom budem," doplnila nádej Ferrari.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk