F1.sk F1.sk

Red Bull nepovažuje Alonsa za dobrú voľbu: Kamkoľvek príde, rozpúta chaos
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bull nepovažuje Alonsa za dobrú voľbu: Kamkoľvek príde, rozpúta chaos

Nečakané správy z tábora Red Bullu zmobilizovali manažérov jednotlivých jazdcov. U Christiana Hornera začali prakticky okamžite vyzváňať telefóny a azda len málokto by si stavil na to, že medzi nimi zástupcovia Fernanda Alonsa chýbali. O druhú sedačku v Red Bulle sa strhne poriadna bitka, v ktorej však Alonso bude ťahať za kratší koniec. Od začiatku hry si ho totižto sám skracuje.

"Máme šťastie, že máme zmluvy s niekoľkými veľmi talentovanými jazdcami. Sadneme si a začneme vyhodnocovať situáciu. Je to neuveriteľne atraktívne auto. Nemyslím si, že budeme mať o žiadosti núdzu," otvoril tému sedačky Red Bullu pre F1 podcast Christian Horner, ktorý nevylúčil ani príchod pretekára spoza hraníc RB: "Pozrieme sa na všetko. Uprednostnili by sme ale investíciu podľa toho, čo doteraz prinášalo úspech. Vettel, Verstappen, Ricciardo, Sainz, Gasly… Oni všetci sú výsledkami mládežníckeho programu Red Bullu."

Najväčšie šance sa dávajú Sainzovi a Gaslymu. "Obaja sú rýchli. Teraz budeme mať čas sa nadýchnuť. Obaja majú zmluvy až do konca leta, prípadne dlhšie. Pozrieme sa na všetky možnosti a uistíme sa, že rozhodneme správne pre dobro tímu."

Vzhľadom na množstvo skúseností Pierra Gaslyho by sa jeho angažovanie mohlo zdať ako trochu unáhlené. Red Bullu sa však už niekoľkokrát odvážny manéver vyplatil.

"Keď Mark Webber odišiel v roku 2013, mysleli sme si, že to bude katastrofa. Zvažovali sme Kimiho Räikkönena, zvažovali sme všetkých jazdcov, no napokon sme spravili jasný rez medzi Jeanom-Éricom Vergnom a Danielom Ricciardom. Daniel bol vybraný. S autom sa vedel dobre kvalifikovať. Báli sme sa len jeho pretekárskych kvalít, nevideli sme ho proti nikomu pretekať.  Nakoniec vysvitlo, že keď sadol do auta, nevedel prestať predbiehať," pripomenul 44-ročný rodák z Leamington Spa.

Mnohí fanúšikovia by radi opäť zažili Fernanda Alonsa v špičkovom monoposte. Teraz, keď sa miesto v Red Bulle uvoľnilo, by sa Španiel mohol o niečo pokúsiť. Z Hornerových slov však vyplýva, že Alonso si cestu k červeným býkom zahatal ešte skôr, ako ich vôbec oslovil — aj svojimi neslávne známymi rétorickými vsuvkami.

"Pred Fernandom mám obrovský rešpekt. Je fantastickým jazdcom, ale zvykne rozpútať chaos kamkoľvek príde. Nemyslím si, že by to bolo pre tím najrozumnejšie," znela Hornerova reakcia. "Uprednostnili by sme investíciu do mladíkov pred jazdcom, ktorý je na sklonku svojej kariéry."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk