F1.sk F1.sk

Horner: Ricciardovi sme dali všetko, no ani to nestačilo
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner: Ricciardovi sme dali všetko, no ani to nestačilo

Christian Horner mohol mať pokojnú letnú prestávku, no Daniel Ricciardo spravil do vreca s jeho plánmi poriadne veľkú dieru. Keď mu ešte pred zatvorením tovární Ricciardo zavolal, že v Red Bulle končí, vôbec tomu neveril, veď Red Bull bol pripravený mu dať všetko, čo chcel. Alebo si to aspoň rakúsky tím myslel…

Christian Horner hovoril o odchode Daniela Ricciarda v rámci nového podcastu F1, ktorý bol nahrávaný len deň po Ricciardovom šokujúcom priznaní. "Myslel som si, že si zo mňa robí srandu, ak mám byť úprimný. Zavolal mi, aby mi povedal: 'Idem do Renaultu.' Spýtal som sa ho: 'Čo ideš? Je to nejaký žart pred prázdninami?' Potom už bolo jasné, že sa tak rozhodol a to treba rešpektovať. Renault je rozrastajúci sa tím, investujú tam veľké peniaze."

No Britovi to aj tak nešlo do hlavy: "Myslím si, že Daniel sa rozhodol po dlhom lete do Ameriky, vybral si zmenu. Ak sa pozriete na racionálne dôvody, len ťažko sa to dá pochopiť. Daniel mal určite aj svoje motívy."

"Podľa jeho slov ide o novú výzvu, myslím si, že je to o tom. Mám však pocit, že videl Maxa rýchlostne rásť a rásť, silnieť a nechcel hrať podpornú úlohu — nie je to však o tom, že by sa s nimi zaobchádzalo odlišne," zdôraznil Horner. "Mali by rovnaké postavenie, aké mali vždy."

Red Bull vyvinul maximálne úsilie, no nevyšlo to. "Bolo to ako snažiť sa presvedčiť dievča, aby s vami šlo von, ale ono je dosť zdržanlivé. Dokonca sme sa sklonili, aby sme to vyriešili, ale ak po tom niekto netúži… Danielovi sme dali všetko, o čo žiadal, no stále to nebolo dosť. Boli sme dokonca ochotní mu dať jednoročnú zmluvu, aby bol pripravený na Ferrari alebo Mercedes, keby mu o dvanásť mesiacov zaklopali na dvere."

"Pochopil by som, keby to bolo Ferrari alebo Mercedes, ale v tejto fáze kariéry je toto obrovským rizikom," krútil hlavou nad prestupom do Renaultu Horner. No ukázalo sa, že "to nebolo o peniazoch ani postavení, záväzkoch či dĺžke trvania. Podľa mňa mal pocit, že v tejto fáze kariéry musí spraviť čosi iné. Mohlo by to byť inšpiratívne rozhodnutie, no môže to byť aj také, ktoré oľutuje."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk