F1.sk F1.sk

Najväčší skokani podľa Andersona: Sauber, Toro Rosso a Haas
zdroj: Sauber

Najväčší skokani podľa Andersona: Sauber, Toro Rosso a Haas

Vybrať v tejto sezóne celkovo najlepší tím nie je vôbec jednoduché. Vybrať však najlepší tím s prihliadnutím na očakávania pred sezónou, rozpočet a dosiahnuté úspechy je ešte o čosi náročnejšie. Gary Anderson sa o to pokúsil. Za najväčších skokanov považuje tímy v strede poľa: Sauber, Toro Rosso a Haas. "Každý z iného dôvodu," hovorí.

Sauber skončil v minulom roku suverénne posledný a oveľa lepšie na tom nebol ani v úvode tohto. "Sezónu jednoznačne začali na konci balíka, ale akonáhle Charles Leclerc nadobudol o trochu viac skúseností a tím začal autu rozumieť, vývoj sa dočkal veľkých pokrokov," píše pre Autosport+ Gary Anderson.

Vo vývojových pretekoch sa vyrovnal aj oveľa väčším tímom. "Sauber určite neprevrátil svet hore nohami, ale uvedomme si, že na začiatku sezóny bol výkonnostne za McLarenom aj Williamsom a oboch vývojovo predčil."

Charles Leclerc
Sauber

Druhým tímom je Toro Rosso. "Vzali si McLarenom vyradený motor a naskrutkovali ho do svojho auta, čo pre taký malý tím, akým je Toro Rosso, nie je vôbec ľahkou úlohou. Tento rok občas odviedli aj lepšiu prácu ako McLaren za celé posledné tri roky."

"Štvrté miesto v Bahrajne je lepšie než to, čo McLaren dokázal tento rok (alebo za tie tri roky s Hondou). Toro Rosso ukázalo, že pracovať s Hondou na rovnocennej úrovni je lepšie ako snažiť sa im vyhadzovať na oči to, čo je zrejmé," zdôraznil Anderson.

Brendon Hartley
Pirelli Motorsport

Tím, ktorému by sa zo stredu poľa mohlo dariť najlepšie, je vo Formule 1, paradoxne, najkratšie. "Spomínam túto stajňu preto, lebo si myslím, že bola veľmi odvážna pri optimalizovaní svojho vlaňajšieho balíka. Áno, aj tak to bolo nové auto, ale Haas sa nepokúšal vynájsť koleso. Vedel, na čo má, ak svoj čas využije na optimalizovanie všetkého."

"Haas vedel aj to, že ak sa koncentruje na zlepšenie svojho fungovania, získa viac bodov. Nedosiahol to tak úplne a veľa bodov vyhodil, ale keby to nespravil, určite by pohodlne viedol stred poľa," vyhlásil odborník na techniku F1. "A aj tak je Haas na piatej priečke v šampionáte."

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk