F1.sk F1.sk

Potvrdené: Force India má nového majiteľa
zdroj: Twitter/Force India

Potvrdené: Force India má nového majiteľa

Správcovia majetku Force Indie akceptovali ponuku na odkúpenie tímu investormi okolo kanadského miliardára Lawrenca Strolla. Všetci veritelia sa vďaka tomu dočkajú vyplatenia svojich pohľadávok v plnej výške a všetkých 405 zamestnancov stajne si udrží svoje pracovné miesta.

V utorok večer sa za asistencie operačného riaditeľa tímu Otmara Szafnauera stretli predstavitelia Force Indie s investormi vedenými Lawrencom Strollom, otcom Lanca Strolla. Dohodu odsúhlasili aj správcovia konkurznej podstaty. Nič už teda nebráni tomu, aby majetok Vidžaja Malju prevzali noví majitelia.

"Tento výsledok zaistí budúcnosť Force Indie vo Formule 1 a umožní nášmu tímu naplno súťažiť," informoval Otmar Szafnauer. "Som potešený tým, že máme podporu konzorcia investorov, ktorí v nás ako tím veria a vidia potenciál Force Indie vo Formule 1."

"Odbornosť a odhodlanie Force Indie vždy znamenalo, že sme bojovali vo vyššej váhovej kategórii. Nová investícia nám zabezpečí svetlejšiu budúcnosť," ďalej hovoril Szafnauer. "Chcel by som sa poďakovať aj Vidžajovi, skupine Sahara a rodine Mol za ich podporu a za to, že tím viedli tak ďaleko, ako to okolnosti umožňovali."

O Force Indiu malo záujem hneď niekoľko skupín, čo tímu pri procese výrazne pomohlo. "Je nezvyčajné, že sa spoločnosť podarí zachrániť a vrátiť do stavu solventnosti," povedal jeden zo správcov Geoff Rowley. "Kvalita zainteresovaných strán bola ohromujúca a vyžadovala dôkladné prehodnotenie. Priamočiarym procesom nám nakoniec zostala vysoko spoľahlivá ponuka na záchranu spoločnosti a prinavrátenie jej solventnosti."

Správca potvrdil, že už od utorka bude možné financovať tím. Všetky právomoci však noví majitelia dostanú až v čase, keď majetok oficiálne opustí ruky správcov, čo by sa malo udiať v priebehu najbližších dvoch až troch týždňov.

Vývoj udalostí nám zároveň dáva ďalšie indície o tom, ako bude vyzerať budúcoročné štartové pole. Môžeme očakávať, že Lance Stroll prestúpi do Force Indie najneskôr na konci tejto sezóny. Hovorilo sa o tom, že v prípade odkúpenia Force Indie Strollovcami by si mohli so sebou vziať aj Roberta Kubicu, ktorý by pôsobil v pozícii Strollovho "poradcu". Otázne je, či by bol Poliak s takouto úlohou spokojný.

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk