F1.sk F1.sk

Byť Alonsovým kolegom by bola najväčšia výzva, mieni Sainz
zdroj: TASR/AP

Byť Alonsovým kolegom by bola najväčšia výzva, mieni Sainz

Renault sa pokúsil získať Daniela Ricciarda už v rámci minuloročnej motorovej výmeny Red Bullu a McLarenu. Nevyšlo to úplne podľa predstáv, keďže červení býci uvoľnili len Carlosa Sainza. V prvej polovici sezóny sa však zdalo, že v Renaulte sú s novým prírastkom spokojní a ak nebude Red Bull namietať, Španiela si v tíme radi ponechajú. Ako sa však minulý týždeň ukázalo, o Ricciarda nikdy nestratili záujem. Sainz si bude pravdepodobne hľadať nové miesto a je možné, že pôjde o sedačku po boku Fernanda Alonsa.

O služby pretekára z Madridu prejavil záujem McLaren, no momentálne má ešte stále všetko v rukách Red Bull — a Max Verstappen. Milton Keynes má opciu na Sainza, ale v padoku sa hovorí o tom, že Verstappen môže jeho príchod vetovať. V tom prípade by si Sainz musel hľadať nové pôsobisko a lepší tím ako McLaren sa zatiaľ veľmi neponúka.

Je Sainz pripravený poraziť v tímovom meraní síl Alonsa? "Neviem, pretože som o tom nepremýšľal, keďže sa ešte nič nedeje," cituje 23-ročného Madridčana Autosport. "Som pripravený poraziť hocikoho na tomto rošte. Môj pretekársky duch, moja súťaživosť a moje sebavedomie mi hovoria, že mám na každého."

"Fernando by bol najtvrdším orieškom, aký v štartovom poli máme, to je isté. Ale áno, som pripravený na všetko," vyhlásil Sainz, ktorý na otázku, či sú chýry o jeho prestupe do McLarenu pravdivé, odpovedal s úsmevom: "Tu idete po dobrom titulku. Nie, nemôžem to komentovať."

Člen mládežníckeho programu Red Bullu už má s Alonsom bohaté skúsenosti, čo by na začiatku kariéry ani nečakal. "Odkedy som prišiel do F1, začínam vedľa neho v takmer každých pretekoch, čo je dosť zvláštne. Neočakával som to, povedali by ste, že Fernando bude bojovať o tituly a nie súperiť so mnou v strede poľa na začiatku mojej kariéry."

"Som však hrdý na to, že počas týchto pár sezón ma učili tí najlepší. Necítim sa ako jazdec v strede poľa. Mám pocit, akoby som bojoval o tituly, pretože v každých pretekoch stojím proti Fernandovi, predtým aj proti Jensonovi (Buttonovi, pozn. red.). Mám z toho výborné pocity. Je to niečo, čo mi dáva pocit pripravenosti pred tým, čo ma čaká," dodal Sainz.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk