F1.sk F1.sk

Russell verí, že svojimi výkonmi dostane Wolffa pod tlak
zdroj: Mercedes

Russell verí, že svojimi výkonmi dostane Wolffa pod tlak

George Russell má v tohtoročnom šampionáte F2 zarobené na titul. Priebežné poradie momentálne vedie so 170 bodmi a štyrmi víťazstvami. Mladík z programu Mercedesu chce svoje výkony ešte viac vyšperkovať. Tým dostane Wolffa pod tlak. Šéf strieborných šípov už nebude môcť britského pretekára ignorovať, ale bude mu musieť nájsť vo Formule 1 miesto.

"Myslím si, že sa mi vo Formule 2 dobre darí. Stále to môže byť aj lepšie, o tom niet pochýb, ale spolu s tímom ART robíme naozaj dobrú prácu," cituje Georga Russella magazín RACER. "Myslím si, že mám na to všetkým ukázať, čoho som schopný. Určite to Tota (Wolffa, pozn. red.) dostane pod tlak a aj ostatné tímy na rošte, aby sa na mňa začali pozerať. Zatiaľ som spokojný s tým, ako táto sezóna prebieha. Môžem robiť len jedno; a teda stupňovať tlak na tieto tímy."

Russell na seba prilákal pozornosť v stredu počas maďarských testov, keď zajazdil najrýchlejší čas, ktorý sa zároveň stal aj neoficiálnym rekordom Hungaroringu. Uvedomuje si však, že tímy nebažia len po najrýchlejších kolách.

"Myslím si, že je dôležité prísť na to, čo z tej-ktorej časti testov potrebujú," zamyslel sa Russell. "Niekedy chcú, aby ste jazdili tak rýchlo, ako len viete. Inokedy potrebujú, aby ste boli konzistentní v rámci dvoch či troch výjazdov, pretože potrebujú porovnávať jednotlivé prvky nastavení."

"Podľa mňa hľadajú tú flexibilitu medzi výjazdmi a jazdca, ktorý im ukáže, na čo má. To sa im ja snažím ukazovať. Keď potrebujú, aby som bol rýchly, viem byť rýchly. Keď chcú, aby som bol konzistentný, dokážem odjazdiť dvanásť kôl s časmi nelíšiacimi sa o viac ako pol sekundy. Myslím si, že toto je niečo dobré, čo im môžem ukázať," dodal Russell.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk