F1.sk F1.sk

Gasly cíti, že pri práci s pneumatikami spravil veľké pokroky
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Gasly cíti, že pri práci s pneumatikami spravil veľké pokroky

Pierre Gasly opäť raz nemal s pneumatikami žiadne problémy. Podobne ako v Bahrajne sa mu podarilo natiahnuť prvý stint výraznejšie ako jeho súperom — na jednej sade ultrasoftov odjazdil najviac kôl zo všetkých — a pripísal si ďalší dôležitý výsledok. Cíti, že v porovnaní s časmi, keď pôsobil v sérii GP2, sa jeho práca s gumami rapídne zlepšila.

Francúz predviedol svoj majstrovský manažment aj v Monaku, kde hypersofty menil až po 37 kolách. Vďaka tomu sa posunul na siedmu priečku.

"Netrápil som sa až tak ako ostatní," povedal na margo svojho prvého maďarského stintu Pierre Gasly, ktorého cituje motorsport.com. "Pokiaľ ide o manažment pneumatík, výrazne som sa oproti mojej prvej sezóne v GP2 zlepšil. Vtedy som bol s gumami až príliš agresívny. Veľa som sa naučil a teraz sa to vypláca. Som spokojný."

Gasly dokonca prezradil, že keby chcel, mohol na ultramäkkej zmesi ešte čosi potiahnuť. "Šli sme podľa našej stratégie, bolo to oveľa lepšie, než sme čakali. Myslím si, že by som ešte ďalších päť kôl zvládol, ale pokiaľ išlo o celkový čas pretekov, asi bolo lepšie zastaviť a nasadiť nové gumy."

Auto Toro Rosso nepatrí medzi tie, ktoré by dokázalo podávať konzistentné výkony. Keď sa však tímu podarí dokonale vyladiť jeho balans, pre protivníkov je jeho zdolanie veľkým sústom.

"Vyzerá to tak, že na mäkkej zmesi sme dosť rýchli. Monako bolo jedným z tých pretekov, kde sme sa snažili udržať gumy pri živote naozaj dlho. Na to potrebujete aj dobrý balans, dobrú stabilitu, a aby vám to veľmi neustreľovalo. Balans (v Maďarsku) mi trochu pripomenul ten v Bahrajne," pochvaľoval si nastavenia svojho STR13.

"S autom som bol skutočne spokojný, cítil som sa pohodlne, mohol som zaútočiť bez toho, aby som stratil zadnú časť alebo bojoval príliš so zadkom či predkom. Myslím si, že sme opäť našli ten ideál. Pre nás býva ťažké to malé okno trafiť, ale podarilo sa," dodával Gasly. "Vieme, že keď máme dobrý balans, tak dokážeme pneumatiky prinútiť fungovať dosť dlho."

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk