F1.sk F1.sk

McLaren: Sainz je vysoko na našom zozname pilotov
zdroj: Renault Sport

McLaren: Sainz je vysoko na našom zozname pilotov

Ak sa z Carlosa Sainza stane voľný hráč, v McLarene budú pomýšľať nad jeho angažovaním. Šéf tímu Zak Brown ho považuje za vynikajúceho pretekára, ktorý by vedel zaplniť prípadné voľné miesto v tíme.

"Myslíme si, že Carlos je excelentný pilot," povedal ešte cez víkend v Maďarsku Zak Brown, ktorého vyjadrenia cituje Autosport. "Samozrejme, Carlos je potenciálne na trhu, aj keď jeho presnú situáciu nepoznáme. Určite je však niekým, koho by sme do auta posadili. Ak by bol voľný a my by sme mali voľné miesto, bol by vysoko na zozname."

Ak Sainz z nejakého dôvodu nebude dostupný, vedľa Alonsa by mal pôsobiť jeden z dvojice Vandoorne-Norris. Stále však nie je vylúčené, že Alonso odíde. Čo by v takom prípade McLaren urobil, je otázne.

"So Stoffelom a Fernandom máme dlhodobú dohodu, ale ako si iste viete prestaviť, tieto kontrakty majú v sebe veľa rôznych prvkov," pokračoval Brown. "O jazdcoch rozhodneme, keď budeme pripravení. Očakávam, že sa tak stane niekedy po letnej prestávke. Stále to prehodnocujeme a analyzujeme, ktorá kombinácia bude pre McLaren a jeho posunutie sa vpred najlepšia. Medzi tými, o ktorých uvažujeme, je aj Stoffel."

V padoku sa hovorí o tom, že zmluva Landa Norrisa s McLarenom je postavená tak, že ak mu nenájdu vo Formule 1 miesto, Woking oňho môže prísť. Nakoľko však aj samotný Norris uviedol, že by bol ochotný sezónu 2019 stráviť niekde inde, pravdepodobne McLarenu nebude robiť veľké problémy.

"Podľa nás je Lando budúcou hviezdou. Keď máte talent, akým je Lando, chcete ho udržať v rodine. Nepovedal by som, že je to až také čiernobiele, ako sa o tom informovalo," dodal Brown.

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk