F1.sk F1.sk

Môžu tímy blafovať pri pitstopoch?
zdroj: TASR/AP

Môžu tímy blafovať pri pitstopoch?

Po spustení fázy virtuálneho bezpečnostného vozidla na Hungaroringu sme videli, že mechanici Mercedesu uchopili pneumatiky a rozutekali sa pred garáž, kde očakávali príchod svojich pilotov. Žiaden však neprišiel. Či už išlo o snahu nalákať konkurenciu do boxov alebo len o štandardnú procedúru, je také čosi vôbec povolené?

V Športových pravidlách F1 sa totižto píše: "Členovia tímu sa môžu v pitlane pohybovať len krátko predtým, ako majú pracovať na aute a musia sa stiahnuť hneď potom, čo je ich práca hotová."

Charlie Whiting má ako riaditeľ pretekov právomoc hlásiť komisárom možné priestupky. Tento však nehlásil. Novinári sa ho po pretekoch spýtali, či nešlo o porušenie pravidiel. "Bolo jasné, že mohli zastaviť. Či to mali aj v úmysle, to neviem," cituje Whitinga racefans.net.

"Pravidlá boli zavedené na to, aby sa tam ľudia nemotali celý čas. Možno si spomeniete, že zvykli byť v boxovej uličke prakticky stále. Myslím si, že toto funguje celkom dobre. Oni všetci občas zahrajú malé divadielko," skonštatoval riaditeľ pretekov. "Keby sa v tej oblasti zdržovali niekoľko minút a napríklad by prichádzalo Ferrari, potom by sme do toho niečo mohli povedať. Ale myslím si, že toto je všetko len súčasťou šou."

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk