F1.sk F1.sk

Vandoorne nemá isté, že v Belgicku bude jazdiť
zdroj: McLaren

Vandoorne nemá isté, že v Belgicku bude jazdiť

Stoffel Vandoorne bol po príchode do F1 stavaný do pozície obrovského talentu a budúcej nádeje na majstrovské tituly. Jeho hviezda pohasla, keď ho v tíme začal prekonávať Fernando Alonso. Španiel je výnimočným pretekárom, od ktorého sa čakalo, že mladého kolegu prekoná, no azda ho na vkus tímu poráža až príliš suverénne. V padoku sa začína hovoriť o tom, že Vandoorne by mohol byť pred VC Belgicka nahradený.

Do role jeho nástupcu je stavaný Lando Norris, ktorý je momentálne v šampionáte Formuly 2 druhý. McLaren by ho skorším nasadením mohol vyskúšať a do budúceho roka by mal lepší prehľad o tom, čo Norris v kráľovnej motoršportu dokáže.

Zatiaľ však ide len o špekulácie, preto sa belgické noviny La Derniere Heure pokúsili zistiť viac. Citujú Zaka Browna, ktorý možnú výmenu pilotov okomentoval slovami "veľmi nepravdepodobné".

Keď mal však vyvrátiť, že taká možnosť tu neexistuje, Brown odpovedal rovnako: "Je to veľmi nepravdepodobné." Dodal, že McLaren Vandoorna podporuje "morálne aj technicky", a že tím bude so svojimi jazdcami o budúcnosti rokovať, čo je "v tejto časti sezóny normálne".

Stoffel Vandoorne si však predčasné ukončenie sezóny nepripúšťa. "Áno, som o tom presvedčený," odpovedal na otázku, či verí v to, že si svoju sedačku ponechá. "Po dvoch zlých veľkých cenách je všetko zlé. Ale po dobrých pretekoch z vás robia boha. Taká je už Formula 1."

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk