F1.sk F1.sk

Ricciardo: Jedno z mojich najťažších životných rozhodnutí
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo: Jedno z mojich najťažších životných rozhodnutí

Daniel Ricciardo vo štvrtok volal Christianovi Hornerovi, aby mu oznámil, že v spolupráci s Red Bullom už nebude pokračovať. Šéfa rakúskeho tímu to prekvapilo do takej miery, že si myslel, že Ricciardo žartuje. Nežartoval.

Ako sa to vôbec Ricciardovi podarilo v dnešnej dobe utajiť, keď o tom netušili ani jeho šéfovia? V Red Bulle vraj bolo už všetko dohodnuté, Austrálčan dokonca natočil krátke video, v ktorom potvrdzoval predĺženie zmluvy s Red Bullom. To malo byť pustené do éteru krátko pred Veľkou cenou Belgicka, no teraz už je jasné, že svetlo sveta neuzrie. Ricciardo bude najbližšie dva roky jazdiť v Renaulte za 20 miliónov libier ročne.

"Novinky sú už na svete. Je to skutočné! Toto bolo s prehľadom najťažšie rozhodnutie v mojej pretekárskej kariére," pripustil Ricciardo vo videu, ktoré zdieľal na sociálnych sieťach. "Po 29 rokoch žitia na tejto planéte to však bolo aj jedno z najťažších životných rozhodnutí, aké som kedy spravil."

"Určite mi je smutno, že sa posúvam inam, no vzrušuje ma výzva v Renaulte. S Red Bullom to bola desaťročná cesta. V roku 2008 som už bol v ich mládežníckom programe. Mám na to úžasné spomienky. Za tieto veci budem navždy vďačný a nikdy na túto jazdu nezabudnem," zaspomínal si Honey Badger.

Vo vnútri Red Bullu vraj panuje pocit, že Ricciardo pred Verstappenom uteká. "Osobne som cítil, že nastal čas sa pohnúť ďalej a začať s čistým štítom niekde inde. Bude to pre mňa prospešné. Teším sa na to, čo na mňa v Renaulte čaká, no chcem sa ešte poďakovať Red Bull Racingu a spoločnosti Red Bull za všetko, čo pre mňa spravili. Naozaj si to vážim."

"Zostáva nám deväť veľkých cien, tak poďme nakopať pár zadkov! Ideme na to!" dodal Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk