F1.sk F1.sk

Doktori sú s Laudovými pokrokmi spokojní
zdroj: Twitter/Mercedes-AMG

Doktori sú s Laudovými pokrokmi spokojní

Niki Lauda vo štvrtok podstúpil transplantáciu pľúc. Naďalej je v intenzívnej opatere doktorov, no tí sú s pokrokmi, ktoré trojnásobný majster sveta robí, veľmi spokojní. Zároveň potvrdili, že dôvody operácie neboli spojené s následkami nehody na Nürburgringu.

Doktor Walter Klepetko, ktorý celú operáciu viedol, informoval ORF o tom, že "všetko sa vyvíja veľmi dobre a sme s tým veľmi spokojní". Bežná doba hojenia pri zákrokoch, aký podstúpil aj Lauda, sa pohybuje v rozsahu okolo troch týždňov, no keďže ide o pacienta, ktorý má už 69 rokov, môže to trvať aj o čosi dlhšie.

Vedúci lekár oddelenia hrudníkovej chirurgie tiež prezradil, že Laudova nehoda z Nürburgringu z roku 1976 a následné poškodenie pľúc sa nijako nepodpísali pod rozhodnutie transplantovať mu dýchacie orgány. "Môžem potvrdiť, že transplantácia pľúc nebola neskorým následkom nehody."

Niki Lauda
Formula 1/Twitter

"Hoci by sme si mali užívať začiatok letnej prestávky, nik z nás nebude predstierať, že sme šťastní — myšlienkami sme s Nikim, Birgit (Laudovovu manželkou, pozn. red.) a Laudovou rodinou," povedal Toto Wolff. "Svet pozná Nikiho ako legendu Formuly 1 s neuveriteľnou silou a odolnosťou. Pre nás všetkých v Mercedese je naším mentorom a priateľom. V Hockenheime a v Maďarsku po našom boku chýbal, nevieme sa dočkať toho, keď bude opäť s nami."

"Jeho zotavovanie sa nie sú preteky, ale nepochybujem o tom, že už čoskoro bude všetkým sestričkám a doktorom hovoriť, že má už nemocnice dosť. Želáme mu bezpečné a rýchle zotavenie sa — v tomto poradí. Jemu a jeho rodine posielame pozitívnu energiu. Chýbaš nám, priateľu," dodal Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk