F1.sk F1.sk

Potvrdené: Ricciardo podpísal zmluvu s Renaultom
zdroj: Red Bull Content Pool

Potvrdené: Ricciardo podpísal zmluvu s Renaultom

Posledný deň pred oficiálnym začiatkom letnej prestávky sa to na prestupovom trhu poriadne rozpálilo. Najskôr sa objavili špekulácie o odchode Daniela Ricciarda, o pár minút neskôr ich potvrdili predstavitelia Red Bullu, nuž a teraz máme čierne na bielom už aj to, kam Ricciardo zamieri.

Bude to očakávaný Renault, s ktorým má už z minulosti isté skúsenosti. Medzi rokmi 2007 a 2011 totižto pôsobil v juniorskej sérii Renaultu.

"Renault sa rozhodol do Formuly 1 vrátiť, aby zabojoval o šampionáty. Získanie Daniela Ricciarda je pre Renault unikátnou príležitosťou sa k tomuto cieľu priblížiť. Nemohli sme ju premeškať," hovorí Jérôme Stoll, prezident Renault Sport Racing. "Danielov príchod vítame."

Pár slov pridal aj Cyril Abiteboul, šéf tímu: "Podpísanie Daniela len podčiarkuje odhodlanie urýchliť náš postup do pozície popredného tímu. Je to tiež potvrdenie práce, ktorú sme za posledného dva a pol roka spravili. Danielov nespochybniteľný talent a charizma sú pre tím obrovským bonusom. Jeho dôveru mu budeme musieť splatiť tým, že mu dáme najlepšie možné auto. Vítame ho v rozrastajúcom sa tíme s veľkou hrdosťou, ale aj s pokorou."

"Pre mňa to bolo jedno z najťažších rozhodnutí v mojej kariére," priznal Ricciardo. "Uvedomil som si, že pre mňa nastal čas pustiť sa do novej výzvy. Uvedomujem si, že máme toho pred sebou veľa, kým s Renaultom budeme schopní splniť ich ciele, ale ohromil ma pokrok, ktorý dosiahli len za dva roky. Viem, že vždy, keď sa Renault v tomto športe objavil, tak napokon zvíťazil. Dúfam, že im na tejto ceste pomôžem."

Na záver dodajme, že Ricciardo podpísal dvojročnú zmluvu. Pôsobiť bude po boku Nica Hülkenberga.

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk