F1.sk F1.sk

Red Bull bleskovo potvrdil odchod Daniela Ricciarda
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bull bleskovo potvrdil odchod Daniela Ricciarda

Ako blesk z jasného neba. Tak nás zasiahli informácie o prestupe Daniela Ricciarda do Renaultu. A už je všetko spečatené. To, čo boli pred pár minútami len špekulácie, obrátil v skutočnosť nielen Helmut Marko, ale aj Christian Horner.

"Zavolal mi vo štvrtok a povedal mi o svojom rozhodnutí," cituje Helmuta Marka motorsport-magazin.com. Renault ešte Ricciardov príchod nepotvrdil, ale podľa všetkého sú už veci dané. "Daniel bol takmer celú svoju motoršportovú kariéru v Red Bulle, ale chcel zmenu."

"Plne rešpektujeme Danielovo rozhodnutie odísť z Red Bullu," uviedol v oficiálnom stanovisku Christian Horner. "Do budúcna mu želáme všetko dobré. Chcem sa mu poďakovať za jeho oddanosť a úlohu, ktorú v tíme už od roku 2014 zastupoval. Najpamätnejšími momentmi zostáva jeho sedem víťazstiev a 29 pódiových umiestnení."

Red Bull má teraz pred sebou novú úlohu. Maxovi Verstappenovi bude treba vybrať nového kolegu. A čo sa stane s Carlosom Sainzom? "V pokoji o tom popremýšľame," uviedol Marko.

"Teraz budeme prehodnocovať naše možnosti skôr, ako vyberieme jazdca, ktorý bude pôsobiť vedľa Maxa Verstappena. Do konca roka máme ešte deväť veľkých cien. Plne sa koncentrujeme na každú príležitosť, ktorá sa vo zvyšku sezóny Maxovi a Danielovi naskytne," dodal Horner.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk