F1.sk F1.sk

Räikkönen o svojom najlepšom kamarátovi Robinovi: Je taký istý ako jeho otec
zdroj: TASR/AP

Räikkönen o svojom najlepšom kamarátovi Robinovi: Je taký istý ako jeho otec

Kimi Räikkönen je už tri roky otcom. Najskôr prišiel na svet syn Robin, o dva roky neskôr sa vypýtala aj dcéra Rianna. Staršie z detí sa už začína aj profilovať, čo Kimimu Räikkönenovi robí radosť. Zatiaľ to vyzerá tak, že mu počarovala rovnaká oblasť ako otcovi.

Na rodinnú tému ho vyspovedal magazín Sport Bild. Vraj od chvíle, keď sa mu narodili deti, vyzerá uvoľnenejšie. "Možno. Neviem. Môj život je odvtedy oveľa vyčerpávajúcejší, ale aj šťastnejší. Avšak v súkromí som vždy bol úplne inou osobou. Ľudia si asi predstavujú, že mám totálne šialený život. Ale nie je to tak. Je to len o tom, že mám takú netradičnejšiu prácu. Preto musím dávať rozhovory a som v novinách. Aj keď sa mi to všetko vôbec nepáči."

Ako veľmi sa Räikkönenovi zmenil život s príchodom Robina a Rianny? "Veľmi. Keď prvýkrát počujete, že sa stanete otcom, nemáte ani poňatia, ako sa vám život zmení. Robin kladie veľa otázok, na ktoré musíte najskôr odpovedať. Páči sa mi, aké sú deti nevinné a nemajú zábrany. Robin je zároveň aj mojím najlepším kamarátom. Život sa s deťmi len začína. Má väčší zmysel."

"Keď som prvýkrát držal svojho syna na rukách, mal som strach. Bol som napätý, keď som ho v nemocnici prvý raz popestoval. Nevedel som, čo mám robiť, keď začal plakať. Pri druhom dieťati už máte skúsenosti," zdôveril sa Fín.

Formula 1 Räikkönenovi zo života ukrajuje veľa času. Hneď ako mu to je umožnené, sa vracia domov k rodine, do ktorej treba teraz veľa investovať. Odsunula sa Formula 1 v živote Kimiho Räikkönena až na druhú koľaj?

"Nie, pretože Formula 1 nikdy nebola mojím životom. Dokážem to oddeliť. V skutočnosti dosť extrémne," hovoril ďalej Räikkönen. "Môj súkromný život je od toho na trati úplne odlišný. Pretekanie milujem, no nie ten zvyšok. Preto nebudem mať s odchodom žiaden problém. Moji kamaráti už skoro zistili: 'Nepýtajte sa ma na moju prácu. Nedostanete seriózne odpovede.' Nerád hovorím o svojej práci v súkromnom živote."

V jednom prípade však robí výnimku — v prípade syna Robina. "Teraz je vo veku, keď si všíma, čo robím. Napríklad, že moje auto je červené. Pýta sa, je však jediný, kto aj dostáva odpovede."

Po pretekoch v Maďarsku sme na pódiu videli aj Robina Räikkönena ako "strieka šampanským". Bude z neho pretekár? "Neviem, čo Robin bude chcieť robiť. Určite sa však zaujíma o autá a motorky — ako jeho otec," smeje sa rodák z Espoo. "Keby som sa nestal pretekárom, určite by som robil niečo s autami. Aj napriek tomu, že vtedy bolo všetko iné."

"Mojím prvým autom bola Lada. Dnes jazdím vo Ferrari. Je vtipné, že Robin nikdy nechce sedieť vzadu, ale vždy len vpredu. Jedna vec je istá; môže robiť, čo len bude chcieť. Nebudem ho do ničoho nútiť," dodal Räikkönen.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk