F1.sk F1.sk

Gasly zreje, chváli svojho jazdca "ohúrený" Tost
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Gasly zreje, chváli svojho jazdca "ohúrený" Tost

Pierrovi Gaslymu sa v Maďarsku podarilo získať ďalší dôležitý výsledok. Tím v jeho prípade maximalizoval možný bodový zisk, keď skončil na šiestej priečke za Mercedesmi, Ferrari a Red Bullom. Franz Tost, šéf Toro Rosso, si mladíkov výkon pochvaľuje. Utvrdil ho v tom, že Francúz dospieva.

Gasly veľmi často na bodovaných priečkach nekončí, no keď sa mu to už podarí, je z toho poriadna porcia. V Bahrajne prekvapil štvrtým miestom, Monako mu vynieslo šesť bodov a víkend v Maďarsku ešte o dva viac. V Pohári jazdcov je na tom veľmi podobne ako Pérez, Sainz, Ocon či Grosjean. Pre Toro Rosso získal takmer 93 percent tohtoročných bodov.

"Už od prvého tréningu sme boli konkurencieschopní. Pierre bol vždy v prvej desiatke a ja som bol presvedčený, že dokážeme odviesť dobrú prácu a získať body," cituje Franza Tosta autosport.com. "Nebol som si však istý tým, že sa dokážeme kvalifikovať na šiestej priečke. V náročných podmienkach sme mali veľmi dobrú kvalifikáciu. Ukázala, že naše auto je v daždi veľmi silné. Musím povedať, že obaja piloti podali dobrý výkon."

"Pierre mal dobrý štart, ubránil si šiestu priečku a doviezol ju bez problémov domov. Preteky kontroloval — keď potreboval, okamžite pridal — a nemal žiadne problémy so šetrením pneumatík alebo paliva. Bol to fantastický výkon. Stáva sa z neho naozaj vyzretý pilot," skonštatoval 62-ročný Rakúšan. "Zlepšuje svoje výkony a svoje znalosti. Formula 1 je komplikovaná, no on všetko obracia vo svoju výhodu. Som ohúrený."

Autá RB - Gasly, Verstappen, Hartley, Ricciardo
Red Bull Content Pool

Tostovi odľahlo, že tím nebude musieť zúfalo zbierať body na tratiach, ktoré mu charakteristikou nevyhovujú. Namiesto toho si pripísal slušné zisky v Monaku a v Budapešti, teda na okruhoch, ktoré mali Toro Rosso vyhovovať. Straty Hondy tu totižto nie sú až také veľké.

"Chopili sme sa šancí. Tieto okruhy nám sedeli. Ďalšie dve veľké ceny budú úplne iné — v Spa a v Monze to budú rýchle preteky. Uvidíme, ako to tam bude s nami vyzerať," pokračuje Tost. "Z našej strany sme sa výkonnostne zlepšili, najväčším problémom je ale fakt, že sa naši priami súperi ako Haas a Sauber zlepšili ešte viac. Sú naozaj silní, veľmi konkurencieschopní a v nasledujúcich dvoch pretekoch ich bude ťažké dostať pod kontrolu. Singapur ma však napĺňa optimizmom."

Zatiaľ čo niektoré tímy už vývoj tohtoročného auta spomalili, prípadne až zastavili, v Toro Rosso ešte pokračujú. "Už od začiatku sezóny sme vedeli, že to bude ťažký ročník. Je to ale príprava na ďalšiu sezónu. Musím povedať, že až doteraz určite ideme správnym smerom. Novinky prichádzajú, ale aj ostatní budú prichádzať s novými súčiastkami. Bude záležať na tom, ktorý tím vyvíja efektívnejšie."

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk